Aktuality z oblasti životního prostředí

Zastupitelstvo MČ Praha 10 odvolalo starostku Renatu Chmelovou a místostarostu Davida Kašpara

Zastupitelé desáté městské části na svém 30. zasedání odvolali z funkcí starostku Renatu Chmelovou (VLASTA) a místostarostu Davida Kašpara (VLASTA / STAN). Radní Lucie Sedmihradská (VLASTA) ve vedení vršovické radnice na vlastní návrh končí. Rada tak bude fungovat v šestičlenném složení.

Publikováno: 28.06.2022
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Úřad MČ3700

Kašpar s Chmelovou byli odvoláni v souvislosti s projednáním bodu „Dopady kauzy ´Dozimetr´ pražské organizace STAN do vedení MČ Praha 10“, pro odvolání hlasovali všichni zastupitelé s výjimkou členů VLASTY.

„Na chodu úřadu se nic nemění. Rada pokračuje ve zbylém složení svých šesti členů –  činnosti bývalých kolegů jsme si rozdělili,“ říká první místostarostka Jana Komrsková (Piráti), která Desítku povede do té doby, než bude ve volbách zvolené nové zastupitelstvo.

Jana Komrsková bude nově zodpovědná za kulturu a oblast zahraničních vztahů. Petr Beneš (Piráti) bude mít v gesci rozpočet a dotace. Martin Valovič (ODS) pod sebou bude mít územní plán a Martin Sekal (ODS) školství.