Aktuality z oblasti životního prostředí

Vánočního stromečku se dočkají i pejskové v Heroldových sadech

Svůj vánoční stromek budou mít v oplocené části Heroldových sadů připravený také psi z Vršovic, Vinohrad a okolí. Ve středu 18.prosince od 13 do 18 hod. pro ně budou na místě připraveny pamlsky pro pejsky a osvětové informace pro jejich majitele. “Na této akci bude k dispozici bude zdarma řada informačních materiálů - mapa životního prostředí Prahy 10 s využitelnými informacemi pro pejskaře, Desatero pejskaře desítky, plastové sáčky pro úklid psích exkrementů nebo tzv. clipnex - kapesní sběrač psích exkrementů, který naše radnice občanům zdarma nabízí,” řekl v této souvislosti 1.zástupce starosty Vladimír Novák (ČSSD).

Vánočního stromečku se dočkají i pejskové v Heroldových sadech

Stejně jako v minulých letech bude vítán věcný příspěvek pro některý z psích (i kočičích) útulků v Praze. V loňském roce směřovaly psí dárky do útulku paní Kladivové v Modřanech (www.utulekmodrany.cz) a pro sdružení Dog Point v Michli (www.dog-point.cz) . Dárky pro košky obdržel městský útulek v Dolních Měcholupech zaměřený na opuštěné kočky (www.upozpraha.cz) . Vítány jsou granule, konzervy, piškoty, deky, hračky a další věci.