Aktuality z oblasti životního prostředí

Praha 10 již zná své nejlepší sportovce

Své nejlepší sportovce již zná pražská desátá městská část. Jejich jména a ocenění vzešla z ankety, kterou uspořádala místní radnice. „Sportovce mohli nominovat jednotlivci, ale i kluby v Praze 10, a to v kategoriích junioři, amatéři, profesionálové, sportovní legenda a nově také sportovní týmy/družstva,“ vysvětlila princip soutěže starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO).

Publikováno: 05.12.2014
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Sport, Ankety a soutěže827
Praha 10 již zná své nejlepší sportovce

„Sportovní legendou se stal legendární lukostřelec Václav Karola z SK Slavia Praha, v kategorii ametérů zvítězila judistka Barbara Mertlová z TJ Sokol Praha Vršovice a v kategorii týmů si nejvíce hlasů a první místo odnesl ženký tým Kuželkářský klub Slavia Praha,“ vyjmenovala některé úspěšné sportovce starostka.

O výběru kandidátů do veřejného hlasování rozhodovala nominační komise složená ze zastupitelů a úředníků. Následovalo hlasování veřejnosti, kde každý občan mohl udělit hlas svému sportovnímu favoritovi. Sportovci s největším počtem hlasů se umístili na předních příčkách pomyslných stupňů vítězů ankety a zúčastnili se slavnostního vyhlášení, které se konalo v prostorách strašnického divadla Solidarita.

Z vítězství se mohl radovat také slacklineista Daniel Menšík, který obsadil první místo v kategorii juniorů. V kategorii juniorek získala největší počet hlasů sportovní gymnastka a baletka Anna Vágnerová. Na stupeň vítězů v kategorii profesionálové vystoupala také judistka z TJ Sokol Praha Vršovice Tereza Patočková.

V tabulce najdete nejlepších 5 sportovců, kteří se umístili v jednotlivých kategoriích:

KATEGORIE JUNIOŘI – CHLAPCI

3. místo: Jaroslav Hellebrand (VK Bohemians Praha, veslování)

2. místo: Jan Langmayer (SK Slavia Praha, lukostřelba)

1. místo: Daniel Menšík

KATEGORIE JUNIOŘI – DÍVKY

3. místo: Eva Šmejkalová (Aggressive Inline skating)

2. místo: Magdaléna Lajdová (TJ ASTRA Zahradní Město, badminton)

1. místo: Anna Vágnerová (moderní gymnastika)

AMATÉŘI

3. místo: MUDr. Pavel Jelínek (KC Slavia Praha, cyklistika)

2. místo: Anna Licehamrová (TJ Sokol Praha Vršovice, lukostřelba)

1. místo: Barbara Mertlová (TJ Sokol Praha Vršovice, judo)

PROFESIONÁLOVÉ

3. místo: Erich Brabec (Bohemians Praha 1905, fotbal)

2. místo: Martin Latka (SK Slavia Praha, fotbal)

1. místo: Tereza Patočková (TJ Sokol Praha Vršovice, judo)

SPORTOVNÍ TÝMY/DRUŽSTVA

3. místo: SK Slavia Praha – ženy (fotbal)

2. místo: TJ Sokol Vršovice – družstvo žen (judo)

1. místo: Kuželkářský klub Slavia Praha – družstvo žen (kuželky)

SPORTOVNÍ LEGENDA

Václav Karola in memoriam (SK Slavia Praha, lukostřelba)

Výhercům ankety Sportovec roku pro rok 2014 gratulujeme a přejeme mnoho sportovních úspěchů i do dalších let.