Aktuality z oblasti životního prostředí

MČ Praha 10 odstartovala pravidelnou dezinfekci svých dětských hřišť

MČ Praha 10 dnes začala s pravidelnou dezinfekcí všech 86 dětských hřišť, které spravuje. Ta zůstávají otevřená, návštěvníci ovšem musí dodržovat veškerá vládní nařízení, zejména dvoumetrové rozestupy a ochranu nosu a úst. Situaci na hřištích monitoruje státní i městská policie.

Publikováno: 05.03.2021
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Bezpečnost, Životní prostředí, Dětská hřiště3374

Vršovická radnice rozšiřuje spektrum a četnost hygienických opatření na svém území. Do zítřka vydezinfikuje všechna svá dětská hřiště, v této činnosti bude následně pokračovat v pravidelných týdenních intervalech.

Vzhledem k aktuální epidemické situaci v Česku se městská část domluvila s policisty a strážníky, že budou na hřištích ve zvýšené míře kontrolovat dodržování vládních opatření a upozorňovat na to jejich návštěvníky. „Sama jsem v průběhu tohoto týdne několik hřišť obešla a byla jsem mile překvapená, jak jsou naši občané ukáznění. Věřím, že budou zodpovědní i nadále. Jsem přesvědčená o tom, že zkrátka není možné dětem zavřít školy, a nechat je několik týdnů pouze sedět doma bez možnosti vyžití venku,“ říká místostarostka Jana Komrsková (Piráti), která je v Praze 10 zodpovědná mj. za oblast životního prostředí a sportu.

Radnice se s Městskou policií dohodla na vyhodnocení týdenního provozu hřišť, na základě kterého určí další postup.

 

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10