Aktuality z oblasti životního prostředí

Jen letos se vysadilo přes 220 stromů za narozené děti

Praha 10 je pro rok 2012/2013 městem stromů. Toto ocenění získala mimo jiné i díky projektu výsadeb stromů za narozené děti, který pokračuje již šestým rokem a za jehož trvání přibylo v Praze 10 na 2500 nových dřevin. A kde se na jaře sázelo? Ve větším počtu stromy přibyly např. v ploše zeleně mezi ulicemi Počernická a Pobořská, vysazeny byly také stromy v pásech komunikační zeleně, např. při ulici U Krbu a Na Palouku, doplněno bylo stromořadí v ulici Ruská a nové stromy jsou také v Heroldových sadech, ve vnitroblocích ul. Kavkazská, Krupská, Vladivostocká a Konopišťská, v parku Vinice nebo při ulici V Korytech a Nedvězská.

Publikováno: 08.07.2013
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Životní prostředí233

„Letošní jarní výsadba stromů za děti byla ukončena v prvním květnovém týdnu a celkem se při ní vysadilo 226 nových dřevin,“ informoval první zástupce starosty Vladimír Novák (ČSSD). Na devatenácti různých místech proběhlo společné sázení s rodiči dětí. „Tuto možnost nabízíme vždy všem aktuálně zainteresovaným rodičům. Letos na jaře nakonec na společnou výsadbu dorazili rodiče, ale mnohdy i prarodiče celkem 94 dětí,“ uvedl místostarosta. Domluvit se mohou rodiče při vítání občánků Možnost vysadit strom za dítě je rodičům nabídnuta při slavnostním aktu vítání nových občánků. Rodiče, kteří svůj zájem projeví, jsou v příslušném období osloveni nabídkou výsadby se přímo účastnit. Nejde ale již o podmínku pro výsadbu. „Pokud rodiče strom pro své dítě chtějí, ale na sázení nepřijdou, je strom vysazen bez jejich účasti,“ doplňuje Novák. „Všem rodičům pak zpětně posíláme informaci o místě výsadby, druhu stromu včetně jeho latinského názvu a GPS lokaci pro snadnější dohledání.“ Všechny nové stromy jsou označeny cedulkou odkazující na projekt výsadby a s křestním jménem dítěte. Soupis všech vysazených stromů bude stejně jako v loňském roce zveřejněn na webových stránkách městské části.