Aktuality ze školství

Známý fotograf Jakub Ludvík představil na vernisáži ve Vršovickém zámečku osobnosti Prahy 10

Řada osobností Prahy 10 se sešla na včerejší vernisáži uznávaného českého fotografa Jakuba Ludvíka v prostorách nové obřadní síně zrekonstruovaného Vršovického zámečku.  Ludvík zachytil osobnosti žijící v Praze 10 na nejrůznějších místech desátého pražského obvodu. „Jsou to unikátní fotografie, které dokazují, že městská část Praha 10 má řadu výjimečných obyvatel z mnoha oborů společenského života. Navíc poukazují na místa, která jsou svou historií nebo jedinečností určitými dominantami našeho obvodu,“ popisovala zástupkyně starosty městské části Praha 10 Radmila Kleslová, která nad akcí převzala záštitu.
Publikováno: 17.01.2014
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Kultura, Vršovice, Zprávy tiskového mluvčího437
Známý fotograf Jakub Ludvík představil na vernisáži ve Vršovickém zámečku osobnosti Prahy 10

Na fotografiích Jakuba Ludvíka je možné vidět známé herce jako například Jiřího Lábuse na vršovických schodech, Jana Skopečka u kostela Svatého Mikuláše ve Vršovicích či Lubomíra Lipského na nástupišti Vršovického nádraží.  Před Vršovickým zámečkem je zachycena zpěvačka Helena Zeťová a před kostelem Narození panny Marie v Záběhlicích přednosta oddělení klinické biochemie, hematologie a imunologie nemocnice Na Homolce Prof. MUDr. Josef Hyánek, DRsc. Mezi sportovními osobnostmi nechybí hokejová legenda a trenér HC Slavia Vladimír Růžička, kde jinde než před stadionem v Edenu.

Unikátní vernisáž si bude možné prohlédnout v sobotu u příležitosti Dne otevřených dveří nově zrekonstruovaného Vršovického zámečku, a to od 10.00 do 18.00 hodin. Vidět ji následně dostanou šanci i žáci základních škol v rámci prohlídek Vršovického zámečku, o což školy projevily zájem. „Jsme přesvědčeni, že právě pro školáky bude vernisáž fotografií Jakuba Ludvíka vhodným doplněním prohlídky Vršovického zámečku, během které si současně přiblíží významné osobnosti žijící v Praze 10,“ dodala zástupkyně starosty Kleslová.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10