Aktuality ze školství

Ve Vršovické ulici v Praze 10 bude bezpečnější přechod pro chodce

V projektu Vaše volba skupiny ČEZ zaměřeného na zvyšování bezpečnosti v silničním provozu se na třetím místě umístil přechod pro chodce ve Vršovické ulici v Praze 10. Na základě tohoto výsledku díky hlasům obyvatel Prahy 10 zde bude na náklady této společnosti instalováno osvětlení, které by mělo dále zvýšit bezpečnost pro chodce. V anketě pro Prahu a střední Čechy hlasovalo přes jedenáct tisíc lidí a přechod ve Vršovicích jich získal téměř 1400. „Zvyšování bezpečnosti v Praze 10 je naší prioritou. O to více nás těší, že se do řešení této problematiky zapojili i občané naší městské části a svými hlasy přispěli k tomu, že ve Vršovicích vznikne osvětlený přechod. Za to jim patří dík,“ uvedl k tomuto úspěchu v anketě starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).

V anketě se jasně ukázalo, že lidem ze středních Čech a Prahy není bezpečnost na přechodech lhostejná. Vyplynulo z ní také, že si velmi dobře uvědomují rizika dopravního provozu a zajímají se o možnosti, jak změnit nebezpečná místa tak, aby na nich k tragickým nehodám nedocházelo. „V průběhu června a července by měla Nadace ČEZ rozdělit granty vybraným městům a obcím. Na základě nich se zpracuje projekt a zahájíme stavební řízení. Odhadujeme, že nově upravený přechod by lidé mohli začít využívat do konce podzimu,“ dodal starosta.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10