Aktuality ze školství

V září se zdarma dostanete do jinak nepřístupných památek

Jako každoročně, i letos budou v celé republice mezi 7. a 15. zářím otevřeny tisíce památek v rámci Dnů evropského dědictví (EHD). V Praze 10 bude zpřístupněno 11 památek včetně strašnického krematoria, Husova sboru na Vinohradech nebo kostela Narození Panny Marie v Záběhlicích.
V září se zdarma dostanete do jinak nepřístupných památek

Dne 24. 9. 2013 se uskuteční závěrečný koncert EHD v Kostele sv. Václava ve Vršovicích. Dny evropského dědictví jsou společná aktivita Rady Evropy a Evropské komise, jejímž cílem je posílení historického povědomí občanů. V České republice se konají od roku 1991 a organizuje je Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, jehož je Praha 10 členem. Místostarostka Ivana Cabrnochová (SZ) zdůrazňuje: „V rámci těchto dnů se můžete podívat na historická nebo jinak pozoruhodná místa v naší městské části. Všechny vstupy včetně závěrečného koncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR jsou samozřejmě zdarma.“

Tradiční svatováclavský koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, který již od roku 2011 zakončuje Dny evropského dědictví ve vršovickém Kostele sv. Václava, proběhne 24. září 2013. Tentokrát bude toto hudební těleso doplněno Spojenými sbory Podkrušnohoří. U příležitosti této události zkomponoval významný český skladatel a dirigent plk. Jan Zástěra symfonii in konorem Jacobi Trautzli. Dirigovat ji bude sám autor. Také vstupné na tuto akci je samozřejmě zdarma.

Podrobnější informace ZDE.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10