Aktuality ze školství

Testování ve školách

Vážení rodiče, od pondělí 12. dubna se žáci opět začínají vracet do základních (první stupeň rotačním způsobem) i mateřských škol.

Chceme našim dětem umožnit potkávání se spolužáky a učiteli, ale zároveň musíme zajistit, aby ve školách bylo bezpečno. Proto musíme pravidelně testovat.

Publikováno: 08.04.2021
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Školství, Koronavirus3394

Režim testování nastavuje každá škola podle svých možností, proto sledujte informace na webových stránkách Vaší školy nebo kontaktujte ředitele. 

Ani očkování učitelů, ani preventivní testování však nezajistí 100% ochranu. Proto je nutné dál dodržovat platné postupy. A pokud se dítě nebude cítit dobře, musí zůstat doma. 

Prosíme, respektujte vládní opatření a dbejte pokynů ředitelů škol, jen tak situaci zvládneme.

MŠMT zřídilo web k problematice testování ve školách. Web má adresu https://testovani.edu.cz/ a naleznete na něm také sekci nejčastějších dotazů – viz https://testovani.edu.cz/faq-nejcastejsi-dotazy. Tato sekce je neustále doplňována o odpovědi na otázky, které ze škol či od rodičovské veřejnosti MŠMT dostává.

Děkujeme Vám!

Přiložené dokumenty

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10