Aktuality ze školství

Radnice Prahy 10 uspořádá deset velkých turnajů, začíná se deskovými hrami

Přiblížit sport široké veřejnosti, podpořit sousedské turnaje amatérských sportovců, umožnit sportování doslova po celý rok, propagovat místní sportoviště a kluby a každý měsíc věnovat jednomu sportu. To je plán radnice desáté městské části, jak povzbudit chuť sportovat a bavit se pohybem. Součástí projektu Aktivní desítka bude i deset velkých turnajů, kterých se mohou zájemci zúčastnit zdarma.

Radnice Prahy 10 uspořádá deset velkých turnajů, začíná se deskovými hrami

Mezi obvyklé sporty jako hokej či tenis zařadila radnice i méně známé sporty jako badminton, míčový čtyřboj či deskové hry. „Podařilo se nám navázat spolupráci se sportovními kluby a turnaje organizujeme společně. Lákáme naše obyvatele, aby si vyzkoušeli nové sporty a poznali co nejvíce sportovišť v jejich okolí, která se pro ně otevřou," vysvětluje předsedkyně sportovního výboru Kateřina Peštová.

Radnice před časem spustila i webové stránky s databází sportovních klubů či mapou hřišť a sportovišť. Dalším krokem jsou právě velké turnaje, které budou vždy jeden den v každém měsíci. Turnaje jsou určené nadšencům i amatérům, k dispozici budou pro nováčky  zkušení instruktoři a sportovní klání budou určena všem věkovým kategoriím.  Přijít si zasportovat tak mohou rodiče s dětmi, senioři, ale také skupina přátel, sousedů či spolužáků. Součástí sportovního dne budou také exhibice profesionálů či dny otevřených dveří sportoviště, kde se akce bude konat.

První na programu je turnaj společenských her, který se uskuteční v sobotu 1. dubna od 13 hodin v ZŠ Nad Vodovodem. "Na programu je hraní kuliček, pétanque, šachy a další deskové hry. O měsíc později se odehraje turnaj v bowlingu," plánuje radní pro sport Bohumil Zoufalík.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10