Aktuality ze školství

Praha 10 zvolila pro rok 2014 dva talenty

Z vítězství 3. ročníku prestižní dětské soutěže pro mateřské a základní školy s názvem Praha 10 má talent se radovali hned dva soutěžící a to sbor ze ZŠ Švehlova a děti z mateřské školy Dvouletky za písničky o sluníčku. Výherci získali kromě kontraktu od městské části Praha 10 na vystoupení v rámci Májových slavností také voucher v hodnotě 5000 tisíc korun.  "Rozhodnutí poroty o dvou vítězích jasně dokazuje vysokou úroveň všech účinkujících a jejich perfektní provedení při vystoupeních. Porota v tomto ohledu měla velmi složité rozhodování," uvedla zástupkyně starosty městské části Praha 10 Radmila Kleslová.

Praha 10 zvolila pro rok 2014 dva talenty

Slavnostního galavečera v Radiopaláci, který opět moderoval Leoš Mareš, se rozhodovalo o vítězích mezi 10 finalisty. Kromě celkového pořadí odborná porota, ve které nechyběly známé osobnosti jako Leona Machálková, Josef Vojtek, Ben Cristovao a YEMI, udělila ještě dvě další ceny. Cenu starosty Bohumila Zoufalíka si v podobě koše plného plyšových hraček  odnesli za zpěv a hru na harmoniku soutěžící z MŠ Tolstého a cenu místostarostky Radmily Kleslové získal za zpěv a tanec Mikuláš Peroutka ze ZŠ Hostýnská. Odměněni byli nakonec všichni účinkující finalisté batůžkem plných sladkostí.

Výsledky soutěže Praha 10 má talent:

1.    místo - Sbor ZŠ Švehlova a Děti MŠ Dvouletky za písničky o sluníčku

2.    místo - Petr Uhlík ZŠ Hostýnská za zpěv a hru na kytaru

3.    místo - Matěj Přolinský ZŠ Barikádníků za hru na housle

Cena starosty MČ Praha 10 Bohumila Zoufalík - Děti MŠ Tolsktého za zpěv a hru na harmoniku
Cena místostarostky Radmily Kleslové - Mikuláš Peroutka ZŠ Hostýnská za zpěv a tanec