Aktuality ze školství

Praha 10 zaskočena návrhem na zrušení SPŠ V Úžlabině

Praha 10 je překvapena návrhem pražského magistrátu sloučit Střední průmyslovou školu elektrotechnickou V Úžlabině se Střední školou elektrotechniky a strojírenství v Jesenické, obě na území této pražské městské části. Sloučení podle zástupců školy V Úžlabině znamená její praktický zánik, protože počítá i s vystěhováním z její současné budovy. „O záměru ani jeho důvodech jsme ze strany magistrátu nebyli informováni a jsme jím zaskočeni,“ tlumočil obavy radnice starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).

Publikováno: 11.02.2013
Kategorie: Školství, Zprávy tiskového mluvčího25

Radnice podle starosty potřebuje znát důvody a analýzy, které magistrát k chystanému kroku vedly. „Další zásadní neznámou je pro nás i plánovaný záměr, co se  stane s prázdnou budovou v případě sloučení středních  škol. Domnívám se, že by tato budova měla být minimálně zachována jako kapacitní rezerva pro školské účely,“ doplnil starosta.

Současný demografický vývoj v Praze 10 i dalších městských částech totiž podle něj ukazuje, že v nejbližších letech se současný přetlak dětí přesune postupně z mateřských školek do základního a následně i do středního školství. Jenom v letošním roce například Praha 10 investovala desítky miliónů korun do vytváření stovek nových míst ve svých mateřských školkách.