Aktuality ze školství

Praha 10: Více míst ve školkách už letos

Tak jako většina městských částí, i Praha 10 se potýká s nedostatkem míst v mateřských školách. V současnosti Praha 10 počet míst navyšuje a výjimkou nebude ani letošní rok – zastupitelstvo schválilo na výstavbu mateřských školek v letošním roce desítky miliónů korun. V průběhu pouhých dvou let tak naroste počet míst ve školkách o 400.

Publikováno: 06.02.2013
Kategorie: Školství, Zprávy tiskového mluvčího23
Praha 10: Více míst ve školkách už letos

Nová koncepce rozvoje mateřských škol z roku 2012 se opírá o demografickou studii, která potvrdila trend omlazování Prahy 10. Ta je dnes sice jednou z nejstarších, ale v následujících 15 letech by mělo docházet k tomu, že by se měla stát místem s téměř nejmladší populací. Koncepci podpořili při jednání v zastupitelstvu všechny politické strany včetně opozice. "V našich školkách je zhruba 2600 dětí a letos se nám podaří zvýšit tento počet o 400 míst. Ještě tento rok by mělo vzniknout 56 míst v MŠ Na Sychrově a 112 míst v MŠ Nad Vodojemem. Do roku 2014 pak ještě po 56 místech v MŠ Mrštíkova a MŠ Vladivostocká. Obec se také snaží uvažovat ekonomicky i ekologicky – většina školských budov už je zateplena a na řadě z nich jsou umístěny solární panely na ohřev teplé vody i pro výrobu elektřiny. Tím dosahujeme významných provozních úspor,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS).

Obnovy se dočká také dříve uzavřená školka Na Sychrově. Její znovuotevření prosazoval i zastupitel Zdeněk Vávra. „Těší mě, že bude obnovena školka Na Sychrově. Jedná se o úžasné místo, které je snadno dostupné veřejnou dopravou i autem, zároveň je však tato oblast velmi klidná a čistá. Za velkou výhodu považuji fakt, že v sousedství budovy MŠ je les. Děti si tak budou moct užívat her a prostředí, které často mládež z města nezná. Že je tato oblast vhodná pro pobyt malých dětí dokazuje fakt, že hned vedle obecní školky už nyní sídlí i soukromá montessori školka,“ dodal Zdeněk Vávra (SZ).