Aktuality ze školství

Praha 10 spustila sportovní a volnočasový portál Aktivnídesítka.cz

Radnice Prahy 10 spustila s novým školním rokem unikátní sportovní webový portál aktivnidesitka.cz. Portál zprostředkuje občanům městské části informace o aktuálním sportovním dění či seznam sportovních klubů a sportovišť s podrobnými údaji o sportovním vyžití. Portál navíc obsahuje podrobné mapy a popisy jednotlivých sportovišť a dětských hřišť.

Praha 10 spustila sportovní a volnočasový portál Aktivnídesítka.cz

"Přehledný seznam sportovních klubů Prahy 10 umožní návštěvníkům sportovního portálu jednoduchým způsobem, dle zadaných kritérií, najít vhodný sport v místě svého bydliště a podle zadaných požadavků," vysvětluje radní Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Občané zde naleznou i informace o trénincích a náborech nových sportovců. Dále bude tento jediný webový portál svého druhu v České republice, který spravuje přímo radnice městské části, návštěvníkům nabízet kalendář sportovních a volnočasových akcí, které se budou v Praze 10 odehrávat. Důležitým prvkem budou i mapy veřejných sportovišť, dětských hřišť a venkovních fitness prvků. Sportovní a volnočasový portál s názvem aktivní desítka připravuje radnice Prahy 10 ve spolupráci s institucemi, které působí v oblasti sportu na území městské části Praha 10. "Hlavní prioritou je přivést děti a mládež ke sportu, přiblížit jim zajímavé a mnohdy neznámé sporty, ukázat možnosti, jak se do klubů přihlásit, představit jim zajímavé sportovce a jejich cestu za úspěchem," vysvětluje předsedkyně sportovního výboru Prahy 10 Kateřina Peštová. V současné době je webový portál v testovacím provozu s tím, že část databáze bude postupně rozšířena a radnice zároveň vyzývá veřejnost, aby se do tvorby náplně portálu zapojila. „Budeme velmi rádi, když se do projektu zapojí co nejvíce aktivních občanů desítky, je pro nás důležité, aby se do sportovních aktivit všeho druhu zapojili jak dospělí, tak děti a mládež,“ doplňuje Bohumil Zoufalík.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10