Aktuality ze školství

Peníze z hazardu budou v Praze 10 pomáhat školákům

Důvod k radosti mají rodiče žáků základních škol v Praze 10. Městská rada zde totiž schválila dotaci 5,8 miliónů na školní pomůcky. Tyto finanční prostředky pocházejí z poplatků za provoz výherních přístrojů a nyní budou rozděleny mezi místní základní školy podle počtu jejich žáků. „Praha 10 poskytnutím těchto peněz adresně podpoří rozvoj a kvalitu vzdělání žáků našich základních škol,“ vyjádřil se k rozhodnutí starosta Bohumil Zoufalík (Nez.).

Peníze z hazardu budou v Praze 10 pomáhat školákům

Ředitelé jednotlivých škol budou rozdávat na jednoho žáka tisícikorunové poukázky. Děti, potažmo jejich rodiče, mohou tyto poukazy následně využít k nákupu jak sportovních, tak papírenských potřeb v prodejnách navrhnutých školami. Každý ředitel si podle svého uvážení zvolí, které obchodní sítě využije. Poukázky budou rozdávány podle zahajovacích výkazů k 30.září rodičům ve formě peněžních poukázek. Jejich převzetí potvrdí svým podpisem.