Aktuality ze školství

Občané Prahy 10 mohou připomínkovat poslední etapu parkovacích zón

V první polovině roku 2021 začnou parkovací zóny platit na celém plánovaném území městské části Praha 10. Po desítkové části Vinohrad, Vršovicích, Strašnicích a Malešicích přijdou na řadu Záběhlice, Zahradní Město, Bohdalec a další lokality jižně od vlakového koridoru. Ty jsou souhrnně zařazeny do etapy 10.4, její podobu mohou občané ode dneška do 8. ledna připomínkovat.

Publikováno: 01.12.2020
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Doprava, Parkování3334

Po „severní“ oblasti, která byla v rámci podoblastí 10.1 – 10.3 postupně zaváděná ve druhé polovině tohoto roku, představuje městská část svým obyvatelům také projekt na poslední oblast. Ten najdou na adrese praha10.cz/parkovani a v období od 1. prosince do 8. ledna mohou psát své připomínky a podněty na e-mail parkovani@praha10.cz.

„Do konce ledna 2021 všechny podněty vypořádáme s tím, že relevantní podněty budou zapracované do projektu. Finální návrh projektu schválí, na svém zasedání, Komise pro dopravu a parkování, a bude zároveň doporučený ke schválení Radě MČ Praha 10,“ popisuje předsedkyně Komise Denisa Řezníčková (ODS).

 „Následně budeme, ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a Technickou správou komunikací, připravovat samotné připojení poslední oblasti do systému zón. Tím bude pokryté celé naše území, a pomůžeme s parkováním i dalším občanům. Od těch z Vinohrad, Vršovic, Malešic a Strašnic mi chodí řada pozitivních ohlasů, že se situace viditelně zlepšila,“ říká Martin Sekal (ODS), místostarosta pro dopravu a parkování.

Ještě před zavedením etapy městská část svým občanům podrobnosti projektu představí. „Podle aktuální situace zvolíme buď veřejné projednání, nebo online prezentaci,“ upřesňuje místostarosta Sekal.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10