Aktuality ze školství

MČ Praha 10 má 19 sportovců roku 2019. Kouč Slavie Trpišovský dostane cenu za mimořádnou reprezentaci

Titulem Sportovec roku Prahy 10 za loňský rok se od včerejška pyšní 19 vítězů, cenu za mimořádnou reprezentaci dostane kouč fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský. Městská část ve Strašnickém divadle slavnostně završila sedmý ročník populární ankety. Vyznamenala děti a mládež, dospělé, sportovní týmy, školní reprezentace, trenéry i tělesně handicapované.

Publikováno: 06.03.2020
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Sport, Ankety a soutěže3123

Anketa byla rozdělena do osmi kategorií, nominovat mohly sportovní kluby a sportovní instituce se sídlem na Desítce a základní školy zřízené MČ Praha 10. Ve hře bylo celkem 73 adeptů, o devět více než vloni. „Moc mě těší, že zájem o naši anketu roste. V době, kdy aktivních sportovců stále ubývá, je nesmírně důležité mít a hledat mezi nimi vzory zejména pro mladší část populace. Na profesionální, i ryze amatérské úrovni,“ říká Jana Komrsková (Piráti), místostarostka MČ Praha 10 odpovědná mimo jiné za sport.

Šestnáctku vítězů v jednotlivých kategoriích a tři významné reprezentanty mimo ně zvolili koncem ledna všechny zastupitelské kluby městské části na jednání Výboru pro sport a volnočasové aktivity. „Vzhledem k tomu, kolik talentovaných sportovců u nás máme, nebylo rozhodnutí vůbec jednoduché. Na finálním výběru jsme se ale všichni shodli,“ informuje předseda Výboru Václav Vlček (VLASTA / Desítka pro domácí).

Vyznamenaní byli zástupci širokého spektra sportovních odvětví od gymnastiky přes tanec a bowling až po fotbalgolf. Zvláštní ocenění si převzali plavkyně Marcela Šťastná (ročník 1937) a atlet Václav Hejda (1926).

Veřejně nejznámějším laureátem je Jindřich Trpišovský (včera nebyl přítomný, cenu si převezme na radnici), jehož tým vloni sbíral úspěchy na ligové i evropské scéně. Trpišovský se tak zároveň stal další oceněnou hvězdou slávistického fotbalu. Ve vůbec prvním ročníku ankety byl vyhlášen sportovní legendou za rok 2013 Vladimír Šmicer.

Seznam oceněných:

Kategorie Děti a mládež 6-10 let

Adam Burget – squash (nominován SK Hamr)

Kategorie Děti a mládež 11-14

Lucie Maříková – sportovní gymnastika (TJ Bohemians)

Ondřej Šilhavý a Daniel Šilhavý – cyklistika (KOVO Praha)

Kategorie Děti a mládež 15-21

Vít Kulíšek – badminton (TJ Astra)

Filip Forman – florbal (FBŠ Bohemians)

Jan Bechyně – tanec (Danceway)

Kategorie Dospělí

Adéla Lehovcová – pozemní hokej (SK Slavia)