Aktuality ze školství

MČ Praha 10 do svých škol umístí stojany na dezinfekci

Zdraví na jedničku, tak městská část Praha 10 nazvala osvětovou kampaň zaměřenou na děti. Do všech svých základních a mateřských škol umístí bezdotykové dezinfekční stojany, které doplní speciálně zpracované desatero s radami týkajícími se hygieny a prevence nemocí. Stojany a plakáty budou instalovány začátkem září a budou k dispozici minimálně do konce roku.

Publikováno: 31.08.2020
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Školství, Koronavirus3263

„Už od března velmi pečlivě sledujeme a uvádíme do praxe veškerá bezpečnostní opatření související s covidem. Na vývoj situace budeme samozřejmě i nadále promptně reagovat, pro případ potřeby máme zásobu ochranných prostředků a pomůcek,“ ujišťuje před začátkem nového školního roku David Kašpar (VLASTA/STAN), místostarosta zodpovědný za oblast kultury a školství. „Klíčem k úspěchu je odpovědnost za sebe samého a ohleduplnost k ostatním. Tedy dodržování hygienických návyků a péče o vlastní zdraví. A o tom se snažíme přesvědčit naše děti,“ doplňuje místostarosta Kašpar.   

 

Radnice si proto do konce roku pronajala bezdotykové dezinfekční stojany. Ty doručí na přelomu srpna a září do všech škol, jež zřizuje. „Ty stojany jsou celkem masivní, barevné a jsou potištěné informacemi. Věřím, že v dětech probudí zvědavost a že si těch našich poučení takto všimnou,“ popisuje David Kašpar. K „výzdobě“ městská část použila desatero Zdraví na jedničku, které pro své malé občany speciálně připravila a umístila rovněž na plakáty. Doporučení na časté mytí rukou, zdravou stravu nebo dostatek pohybu jim předává prostřednictvím postaviček – superhrdinů.

Kromě zdravotní prevence klade městská část důraz i na samotné vyučování, respektive jeho formu. Už v minulém školním roce si učitelé vyzkoušeli výuku na dálku a není vyloučené, že potřeba distančního učení může vyvstat i letos. „Fungovat proto bude pracovní skupina pro výuku na dálku, která bude poradním orgánem pro jednotlivé školy. Ty si do ní budou moci nominovat své zástupce, oslovíme profesní organizace a obecně odborníky v oboru,“ vysvětluje místostarosta Kašpar.