Aktuality ze školství

Jindřich Waldes ožije v Galerii 10

Sto let v příštím roce uplyne od otevření muzea nesoucího jméno velikána své doby Jindřicha Waldese. Městská část Praha 10 chce jeho význam v průběhu následujícího roku připomenout.

Publikováno: 30.10.2017
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Kultura, Vršovice, Zprávy tiskového mluvčího1815
Jindřich Waldes ožije v Galerii 10

„Není mnoho lidí, kteří by měli na podobu a rozvoj současného území Prahy 10 takový vliv, jako Jindřich Waldes. V roce, kdy oslavíme sté výročí založení republiky si proto chceme připomínat i jeho jeho jméno,“ říká první zástupce starosty Tomáš Pek (TOP 09).

Na první seznámení s Waldesem budou moci přijít obyvatelé „desítky“ už 4.11.2017 v 19,30 do Galerie 10 na rohu Moskevské a Slovinské ulice.

Právě tam bude k vidění představení divadla X10, inspirované posledními osudy slavného vršovického rodáka, majitele továrny Koh-i-noor, mecenáše umění Jindřicha Waldese. Diváci si mohou připomenout poslední okamžiky života jedné z nejvýznamnějších osob historie Prahy 10. V hlavní roli uvidíte herce známého z televizních obrazovek Miroslava Mejzlíka.

Po slavnostní premiéře bude hned druhý den 5.11.2017 ve stejném čase následovat první repríza.

Více informací najdou zájemci na stránkách divadla.