Aktuality ze školství

Desítky koncertů pod širým nebem všech hudebních žánrů rozezní Prahu 10

Již tuto středu 21. června 2017 od 14:00 se uskuteční první ročník akce ŽIJ S HUDBOU S PRAHOU 10, která vychází z oslavy Světového dne hudby. Na hlavních veřejných prostranstvích po Praze 10, jako jsou Heroldovy sady, Malešický park, Gutovka či NC Eden v Praze 10, zahrají amatérské i známé české kapely.

Desítky koncertů pod širým nebem všech hudebních žánrů rozezní Prahu 10

Začínající nebo méně známí hudebníci tak dostanou šanci objevit se na stejném podiu jako známé kapely Sto zvířat, The Prostitutes, The Dixieboys, Kapitán Demo, Pio Squad nebo Pražský pouťový orchestr. Akci pořádá městská část Praha 10 a vstup na všechny části programu je zdarma.

ŽIJ HUDBOU S PRAHOU 10 se odehraje ve středu 21. června 2017 na čtyřech lokalitách v Praze 10 jako připomínka Světového dne hudby. „Svátek Dne hudby má kořeny ve Francii v roce 1982 a od té doby se slaví po celém světě. V Praze zatím proběhlo pouze pár menších pokusů ho zviditelnit v metropoli, nicméně si troufnu tvrdit, že Praha 10 je zatím nejvýznamnějším počinem, jak lidem tento úžasný svátek a krásu hudby přiblížit,“ říká Tomáš Pek, zástupce starosty Prahy 10.

Scéna v Malešickém parku se zaměří na rock a pop a headlinery zde budou The Prostitutes a Sto zvířat, dále v parku Gutovka zazní hip hop a elektronická hudba, hlavními hosty této scény budou The Pio Squad a Kapitán Demo. Scéna v Heroldových sadech bude patřit jazzu a vážnějším hudebním žánrům, vystoupí zde The Dixieboys a další. Poslední podium bude umístěno před OC Eden a zahraje zde Pražský pouťový orchestr. Program doplní lokální umělecké soubory, muzikanti, DJs, beatboxeři další alternativní umělci.

Harmonogram akce:

Malešický park

14:00 ZUŠ Olešská

14:25 ZUŠ Jakutská

15:00 Vesper

15:50 Od zítra nehrajem

16:40 Klokain

17:30 Je na malinách

19:15 The Prostitutes

20:50 Sto Zvířat

Gutovka

13:00 Musartedo DJs & DJ workshop

17:30 Pio Squad

19:00 Kapitán Demo

OC Eden

14:00 Pavel Costachi

14:40 Mira Baldrych

15:30 Pražský Pouťový Orchestr

Heroldovy Sady

14:00 Kelímky, 16:30 The Dixie Boys

Den hudby vznikl v roce 1982 z iniciativy bývalého francouzského ministra kultury J. Langa. Ve Francii je známý jako Fête De La Musique (v překladu „festival hudby“) a postupně se z něho stal celosvětový fenomén. Slaví se ve více než 120 zemích světa, v Evropě pak ve 150 městech. V ČR zatím spíše symbolicky a MČ Praha 10 dává oslavám zcela nový rozměr.

Více informací: www.facebook.com/ZijshudbousPrahou10, www.praha10.cz, www.europeanmusicday.eu.