Informace z městské části

«březen 2021»
poútstčtsone
22232425262728
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Kde co najít ve Vršovicích

MMS podněty

MMS 51988

Tlející listí a narostlé stromy, ul. Jakutská
Jakutská 1 - 11
Řešitel: Černická
Stav: Přijato
Komentář: Dobrý den, prosím o odstranění tlejícího listí, odpadků po bezdomovcích a prořezání stromů v ulici Jakutská 1 a za domem Jakutská 1 směrem ke hřišti.
Děkuji MF
Čtvrť: Vršovice

MMS 51984

Uklid odpadků u kontejnerů tříděného odpadu
Oblouková a okolí
Řešitel: Kaštovský
Stav: Vyřešeno
Komentář: Dobrý den,
včera jsem byl svědkem události, která mě při nejmenším překvapila, spíše však zděsila. Zhlédl jsem jak probíhá úklid u kontejnerů na recyklovaný odpad, které jsou často přeplněné (zvláště pak po víkendu). Vím, že tato oblast se tu řeší dnes a denně a myslel jsem, že již došlo k nějaké nápravě ke spokojenosti všech (častější vyvážení nebo vyslání úklidových jednotek k úklidu prostor). V neděli skutečně úklidová jednotka přijela k inkriminovaným místům a provedla "úklid" (šlo o kontejnery v okolí stadionu Bohemians). Nevím jaké instrukce mají, nicméně úklid probíhal tak, že vše co bylo okolo kontejneru (plast, sklo, papír) naházeli do kontejnerů na tříděný odpad bez ohledu na to o co šlo, hlavní bylo, že v kontejneru bylo místo a tak končil papír, sklo nebo jiný odpad v kontejnerech na plast nebo jinde kam rozhodně nepatří. Co se nikam nevlezlo končilo hromadně na korbě auta. Zřejmě mají nařízeno fotit, že je dané místo uklizené. A tak proběhla závěrečná fotka s uklizeným místem, nicméně jakým způsobem úklid provedli není asi podstatné.
Někde jsem už četl vyjádření, že stejně není podstatné kde co házíme a jak to třídíme, že vše jde ještě znovu na třídičku odpadu. Pokud ano, tak se na tříděné kontejnery můžeme (můžete) klidně vykašlat, dejte na každý roh jeden velký kontejner a budeme tam házet vše a pak si to můžete vytřídit. Zároveň si pak můžeme odpustit to divadlo, že třídíme (třídíte).. Nicméně jsem si jistý, že i když to jde pak na třídičku, tak je efektivnější a méně nákladnější vybírat jen minimum předmětů, které do dané kategorie nepatří, než mít všechen ten odpad dohromady. Proto by stálo za úvahu, jestli by nebylo třeba změnit stávající systém. Osobně doporučuji častější vývoz nebo když už probíhá úklid u kontejnerů tímto způsobem, tak ať není vše mícháno dohromady (i korba auta by šla jednoduchými přepážkami rozdělit dle různých kategorii odpadu). Myslím si, že udržovat tu čistotu a vymyslet způsob, jak to udělat efektivně a dobře, není zrovna těžký úkol pokud se člověk zamyslí. Jen je třeba mít zájem to řešit.

Děkuji Tomáš Janečka
Řešení: Popisovaný průběh úklidu separačních stanovišť neodpovídá nastavenému způsobu údržby. Z tohoto důvodu byla v dané věci oslovena místní svozová společnost. Dle jejich sdělení bylo počínání úklidové čety zaznamenáno i v rámci vlastní kontrolní činnosti a s příslušnými pracovníky interně řešeno. Za vzniklou situaci se omlouváme. Z vyjádření svozové firmy doplňuji: „Třídění do kontejnerů má smysl. Jednotlivé komodity jdou do třídících linek, ale specializovaných, právě dle komodit – plasty, papír, sklo, tetrapacky, atd. Naše úklidové auto má správně všechen odpad naložit na jednu korbu, odvést pryč a okolí separace zamést. Odpad ležící mimo kontejnery je pro recyklaci znehodnocen vlhkostí a není možné tento odpad prohlížet a třídit. Odpad mimo kontejnery občané nemají vůbec odkládat, protože se jedná o černou skládku.“

Za radnici MČ doplňuji, že svoz a sběr tříděného odpadu je realizován (financován) Hlavním městem Prahou a řídí se stávajícími pravidly v souladu s platnou legislativou. Změna systému třídění se neplánuje. Oddělené odkládání odpadu je možné využitím venkovních nádob na tříděný odpad, ale rovněž prostřednictvím sběrných nádob, nebo postupně se rozšiřujícím sběrem v rámci tzv. domovních stanovišť tříděného odpadu. Třídění odpadu je smysluplné a ze strany MČ Praha 10 bude nadále podporováno souběžně s apelem na správné využívání sběrných nádob – odkládání výhradně určeného odpadu, zmenšování objemu odpadu před vhozením apod. Na konkrétní místa, kde kapacita nádob nedostačuje, lze upozornit např. využitím níže uvedeného emailového kontaktu. Požadavky na častější odvoz či přistavení další nádoby jsou průběžně zasílány ke schválení Magistrátu hl. m. Prahy.

Ing. Roman Kaštovský
vedoucí referátu čistoty
Oddělení městské zeleně a čistoty - Odbor životního prostředí a územního rozvoje

Telefon: 267 093 365
Mobil: +420 736 499 364
E-mail: roman.kastovsky@praha10.cz
www.praha10.cz; www.verejneprostory.cz

Úřad městské části Praha 10
Vršovická 1429/68
101 38 Praha 10

Čtvrť: Vršovice

MMS 51976

Znečištění u domu Kodaňská 97
Kodaňská 97
Řešitel: Jeřábek
Stav: Přijato
Komentář: Dlouhodobý problém hygienicky i vzhledove zavadneho nepořádku u kontejneru.
Ulice Kodanska 797, na rohu Tolsteho.
dekuji

Čtvrť: Vršovice

MMS 51934

Odpad u kontejneru, ul. Bulharská
Bulharská 704/14
Řešitel: Jeřábek
Stav: Přijato
Komentář: Již přes týden nahromaděn netříděný odpad u kontejneru na rohu ulic Bulharská/ Žitomírská.
Čtvrť: Vršovice

MMS 51931

Znečištění ve vnitrobloku, ul. Kišiněvská
Kišiněvská
Řešitel: Kaštovský
Stav: Vyřešeno
Komentář: Dobrý den,
ráda bych upozornila na odpad mezi ulicemi Kišiněvská a Jerevanská (ze strany od ulice Vladivostocké).
Prosím o zajištění nápravy.
Děkuji.
S pozdravem
M.K.

Řešení: Skládka byla odstraněna v rámci průběžné údržby zeleně.
Čtvrť: Vršovice

MMS 51930

znečištěné stromy v Obloukové ulici kolem čísel 25,28
Oblouková 25
Řešitel: Kaštovský
Stav: Řeší se
Komentář: Dobrý den, stromy v okolí jsou ověšeny igelity od nedalekého sběrného místa na komunální odpad. Prosím o vyčištění stromů, vypadá to opravdu příšerně. Udělala byh to sama, ale nemám tak dlouhou tyč. Děkuji předem
Řešení: Odstranění odpadků zachycených v korunách stromů bude zajištěno dle technických možností v průběhu března.
Čtvrť: Vršovice

MMS 51926

Nahromaděný odpad okolo kontejnerů, ul. Ruská
Ruská 194, Praha 10
Řešitel: Jeřábek
Stav: Přijato
Komentář: Dobrý den,
rád bych poprosil o uklizení hromady nepořádku okolo kontejnerů před domem Ruská 194. Lidé nejsou schopní a ochotní odpad házet do odpadních nádob a vzniká tak strašný nepořádek.

Děkuji, Macek
Čtvrť: Vršovice

MMS 51869

Stav separačních stanovišť v ul. Madridská a Norská
Madridská
Řešitel: Jeřábek
Stav: Přijato
Komentář: Dobry den, bylo by mozne zaridit castejsi odvoz / navysit kapacitu, odpad je casto preplneny, diky!
Čtvrť: Vršovice

MMS 51866

odpad na ulici, ul. Pod Stupni
Pod Stupni
Řešitel: Jeřábek
Stav: Vyřešeno
Komentář: po proběhlém veřejném úklidu v oblasti Vršovické náměstí/Pod stupni ve čtvrtek 28.2.21 ponechány pytle s odpadem (tráva, větve) viz foto
Řešení: Odpady byly odstraněny.
Čtvrť: Vršovice

MMS 51865

Poškozená trampolína, ul. U Vršovického nádraží
U Vršovického nádraží
Řešitel: Uher
Stav: Vyřešeno
Komentář: Dobrý den, rád bych upozornil na poškozené uchycení jedné ze zemních trampolín před ZŠ U Vršovického nádraží. Viz přiložená fotka. Trampolínu je možné dál používat, ale reálně hrozí, že tam někomu při skákání uvízne noha a dojde k úrazu. Děkuji za nápravu.

S pozdravem
M.

Řešení: Trampolína byla opravena. Děkuji za podnět.
Čtvrť: Vršovice

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10