Aktuality z kultury

Praha 10 pokračuje v úspěšném boji proti hazardu

Zrušení dalších 48 heren na svém území navrhuje desátá městská část. Rada Prahy 10 se totiž zavázala snížit v tomto volebním období počet heren minimálně o 50 % a omezit jejich provoz i v problematických hodinách. "V tuto chvíli jsme jedinou městskou částí, která omezila provoz všech heren po problematické desáté hodině večer. Pokud bude navíc magistrátem schválen náš návrh na zrušení dalších heren, dojde u nás k celkovému snížení z původních 129 na 61, což znamená redukci o zhruba 54 %," vysvětlil starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.) s tím, že od roku 2007 se počet kasin a heren snížil dokonce o 80 míst.

Publikováno: 11.07.2013
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Zprávy tiskového mluvčího, Různé230
Praha 10 pokračuje v úspěšném boji proti hazardu

Při výběru míst určených ke zrušení město přihlíželo k řadě faktorů, mj. míst se zvýšeným výskytem trestné činnosti, míst v blízkosti škol či v místech v blízkosti restauračních zařízení a podobně. Herny a kasína mohou přinášet některé negativní jevy, na druhou stranu i přes výrazný pokles jejich počtu přináší obci příjmy, které jsou následně přerozdělovány neziskovým, sportovním a školským organizacím. Jen v loňském roce to bylo na správních, a místních poplatcích a odvodech za loterie a podobné hry 26 mil. Korun. Oproti minulým letům byly tak tyto příjmy o polovinu menší.