Aktuality z kultury

Koncert v kostele svatého Václava

Do posledního místa byl v úterý v podvečer zaplněný kostel sv. Václava v pražských Vršovicích. Městská část Praha 10 zde připravila slavnostní koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, Pražského smíšeného sboru, Smíšeného sboru sboru ČVUT a sólistů Opery Národního divadla Michaely Šrůmové a Františka Zahradníčka k příležitosti 200. výročí narození Giuseppe Verdiho „Vivat Verdi“.

Publikováno: 12.06.2013
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Kultura, Vršovice192
Koncert v kostele svatého Václava

Zazněl zde výběr toho nejlepšího z díla Giuseppe Verdiho. Koncert zahájil 1. zástupce starosty MČ Praha 10 Ing. Vladimír Novák, zástupkyně starosty pro oblast kultury JUDr. Radmila Kleslová a zástupkyně starosty Mgr. Ivana Cabrnochová, pod jejichž záštitou se koncert konal. Poděkování patří místní římskokatolické farnosti, která poskytla prostor nádherného funkcionalistického prostředí Gočárova kostela sv. Václava ve Vršovicích desátého pražského obvodu. Orchestr Hudby Hradní stráže a Policie ČR zde bude opět účinkovat při záverečném koncertu Dnů evropského dědictví v září 2013.