Aktuality z kultury

Den dobrovolnictví a volného času v Praze 10

Rádi byste zjistili, které dobrovolnické a volnočasové organizace fungují v Praze 10 a dozvěděli se více o jejich činnosti? Chtěli byste začít s dobrovolnictvím a nevíte, pro kterou organizaci se rozhodnout? Nebo si chcete jen užít den plný zábavy a nejrůznějších aktivit? Právě pro vás je tady Den dobrovolnictví a volného času.

Publikováno: 24.05.2024
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Úřad MČ, Kultura, Sociální oblast a zdravotnictví5165

V Heroldových sadech se 31. května 2024 uskuteční již druhý ročník této akce, kterou připravuje Městská část Praha 10 ve spolupráci s Radou dětí a mládeže hlavního města Prahy.

V rámci tohoto dne se budou moci děti a mladí lidé osobně setkat se zástupci organizací zaměřených na dobrovolnictví a volný čas. Cílem akce je propagovat dobrovolnictví na příkladech činnosti konkrétních organizací.

Na každém stanovišti se budete moci dozvědět detaily a specifika dané organizace. Zároveň bude pro vás připravena aktivita, do které se budete moci zapojit. Aktivity, se kterými se můžete setkat na Dnu dobrovolnictví a volného času na Praze 10:

•             představení činnosti oddílu, zkouška kostýmu

•             rukodělné aktivity

•             malování na kamínky

•             hasičská výbava

•             střelba z luku

•             výroba z paracordu

•             jízda na invalidním vozíku

•             Gerontooblek

•             mezigenerační tvoření se seniory

•             ptačí budka

•             zvířecí poznávačka

Vstup na akci je zdarma.

Záštitu pro akci poskytla Ing. Alexandra Udženija, náměstkyně primátora Hlavního města Prahy. Za městskou část Praha 10 byla akci poskytnuta záštita dvěma místostarosty MČ Praha 10 JUDr. Pavlem Šutkou a MgA. Davidem Kašparem.

Akce je podporována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a MČ Praha 10.

Zúčastněné organizace:

Pionýr, z. s. – Pražská organizace Pionýra

Asociace turistických oddílů mládeže České republiky, Krajská rada Praha

Dobrovolnické centrum Protěž, z.s.

Hasiči Praha Dolní Měcholupy

Česká tábornická unie – Velká rada oblasti Praha, p.s.

Komunitní centrum Petrklíč, z.s.

KLUB PATHFINDER z.s.

Dobrovolnické centrum ADRA Praha

Letokruh

Sdružení mladých ochránců přírody Českého svazu ochránců přírody