Aktuality z kultury

Bývalá škola na Strašnické bude opět sloužit školství

Někdejší škola v těsném sousedství metra Strašnická by měla opět sloužit svému původnímu účelu a doplnit v blízké budoucnosti síť základních škol v Praze 10. "Nechali jsme si zpracovat materiál, který analyzuje budoucí vývoj naplněnosti  základních škol v naší městské části. I přestože nehrozí v této oblasti zásadní problémy, lokálně se převis poptávky po umístění dětí do ZŠ může vyskytnout. A právě proto jsme rozhodnuti budovu zrekonstruovat do využitelného stavu a zařadit ji do sítě našeho základního školství," uvedl v této souvislosti místostarosta Prahy 10 pro oblast školství Ivan Vinš (Nez.).

Publikováno: 27.06.2014
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Strašnice, Zprávy tiskového mluvčího, Různé659

V současné době se již třetím měsícem zpracovává studie na rekonstrukci této školy. Dalším potenciálním problémům s převisem na základních školách chce Praha 10 čelit také nástavbou v ZŠ Karla Čapka (Kodaňská). O budově bývalé školy u Strašnické se v minulosti uvažovalo jako o možném využití v rámci výstavby nové radnice v této lokalitě. Tato varianta však padla a cesta k využití pro školství se opět otevřela.