Aktuality z dopravy

Praha 10 otevřela dětské cyklohřiště

Unikátní cyklohřiště pro děti zprovoznila slavnostně pražská desátá městská část.  Hřiště se nachází v sousedství oblíbeného areálu volného času Gutovka při ulici v Olšinách. "Plocha je osazena skutečnými dopravními značkami a cestami, které simulují silnice a přechody pro chodce. Děti a školáci si tak mohou vyzkoušet chování v silničním provozu, aniž by jim hrozilo jakékoliv nebezpečí. Získají správné návyky a sníží budoucí rizika, kterým jsou všichni na pražských komunikacích vystaveni," vysvětlil smysl hřiště starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.).

Publikováno: 12.05.2014
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Doprava, Cyklodoprava, Dětská hřiště, Strašnice615
Praha 10 otevřela dětské cyklohřiště

Přístup na plochu, která je osazena i lavičkami a nachází se uprostřed strašnické zeleně je bezplatný. Praha 10 zde chystá pravidelné preventivní akce pro děti na bezpečnost v provozu ve spolupráci s městskou policií. "Policisté vznik podobných tréninkových ploch velmi oceňují, v Praze jich totiž mnoho zaniklo a nové se nedaří zakládat," komentoval přístup bezpečnostních složek 1.místostarosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD).

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10