Aktuality z dopravy

Desítka otevírá novou mateřskou školu v ulici Bajkalská

4. září byla slavnostně přestřižena páska k příležitosti dokončení stavby zbrusu nové mateřské školy na Praze 10 v Bajkalské ulici. Ta oficiálně poskytne od 11. září zázemí až pro 168 dětí. Školka má tři pavilony a děti budou rozděleny do šesti tříd. 

Publikováno: 04.09.2023
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Školství3915
Desítka otevírá novou mateřskou školu v ulici Bajkalská

Otevření nové mateřské školy se zúčastnili starosta městské části Martin Valovič, radní pro školství Ondřej Počarovský a radní pro investice Olga Koumarová.

Moderní areál nahradil starou nevyhovující budovu. Jeho součástí je i prostorná zahrada, kterou doplní výsadba listnatých i jehličnatých stromů a keřů, s pořádným hřištěm pro různé dětské hry a venkovní radovánky. Nechybí zde ani různé herní prvky, skluzavka nebo pískoviště. Dětská představení a různé školní slavnosti se mohou odehrávat v altánu. „Věřím, že se v této nové mateřské škole bude líbit dětem i jejich pedagogům a těším se na to, jak si třídy v následujících dnech zabydlí,“ říká starosta Prahy 10 Martin Valovič.

Praha 10 je se svými téměř 115 tisíci obyvateli druhou nejpočetnější městskou částí v metropoli. Ač to znamená, že na Desítce se dobře žije, znamená to zvýšenou poptávku po školských kapacitách. Právě jejich rozšiřování si dalo toto vedení městské části jako prioritu. „Při plánování a rozšiřování kapacit škol se řídíme demografickou studií, kterou jsme si nechali vypracovat a průběžně ji aktualizujeme. Z té vyplývá, že zájem o předškolní vzdělávání nadále poroste. Proto se snažíme maximálně investovat do stávajících i nových projektů. Jedním z příkladů je právě tato nová mateřinka v Bajkalské,“ dodává závěrem radní pro školství Ondřej Počarovský.

Stavební práce na mateřské škole byly zahájeny počátkem září 2021, o dva roky později je hotovo. Celkový rozpočet stavby činil 145 milionů korun. „Jsem nesmírně ráda, že se projekt, který vznikal v komplikovaném období pandemie, podařilo úspěšně dotáhnout a předat k užívání předškolákům z naší městské části,“ dodává závěrem Olga Koumarová, místostarostka pro investice.