Aktuality z oblasti bezpečnosti

Věcné dary od Prahy 10 pomohou policistům při výkonu služby

Zastupitelé Prahy 10 na návrh radních schválili poskytnutí věcných darů Policii ČR. Motocykl Yamaha, který nahradí stávající a technicky již zastaralý motocykl a také šest mobilních telefonů. Dary poslouží k výkonu služby řadových policistů.

Publikováno: 07.12.2016
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Bezpečnost1388

Využity budou také při bezpečnostních opatřeních, především v souvislosti s fotbalovými utkáními v Ďolíčku a Edenu a také při hokejových zápasech na zimním stadionu SK Slavia. Díky telefonům bude možné využívat zabezpečené policejní aplikace, identifikovat osoby i dokumentovat trestné činy či přestupky.

„Zlepšení podmínek pro zajištění bezpečnosti obyvatel dlouhodobě patří mezi priority městské části. Poskytnutí darů by k tomuto zlepšení mohlo výrazně přispět,“ uvedl zástupce starosty Radek Lojda (TOP 09), do jehož kompetencí patří bezpečnost.

Praha 10 vydá na výše věcné dary celkem 370 000 korun.