Aktuality z oblasti bezpečnosti

Ve Vršovické ulici v Praze 10 bude bezpečnější přechod pro chodce

V projektu Vaše volba skupiny ČEZ zaměřeného na zvyšování bezpečnosti v silničním provozu se na třetím místě umístil přechod pro chodce ve Vršovické ulici v Praze 10. Na základě tohoto výsledku díky hlasům obyvatel Prahy 10 zde bude na náklady této společnosti instalováno osvětlení, které by mělo dále zvýšit bezpečnost pro chodce. V anketě pro Prahu a střední Čechy hlasovalo přes jedenáct tisíc lidí a přechod ve Vršovicích jich získal téměř 1400. „Zvyšování bezpečnosti v Praze 10 je naší prioritou. O to více nás těší, že se do řešení této problematiky zapojili i občané naší městské části a svými hlasy přispěli k tomu, že ve Vršovicích vznikne osvětlený přechod. Za to jim patří dík,“ uvedl k tomuto úspěchu v anketě starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).

V anketě se jasně ukázalo, že lidem ze středních Čech a Prahy není bezpečnost na přechodech lhostejná. Vyplynulo z ní také, že si velmi dobře uvědomují rizika dopravního provozu a zajímají se o možnosti, jak změnit nebezpečná místa tak, aby na nich k tragickým nehodám nedocházelo. „V průběhu června a července by měla Nadace ČEZ rozdělit granty vybraným městům a obcím. Na základě nich se zpracuje projekt a zahájíme stavební řízení. Odhadujeme, že nově upravený přechod by lidé mohli začít využívat do konce podzimu,“ dodal starosta.