Aktuality z oblasti bezpečnosti

Radnice podpořila policii, pořídila motorku a mobilní telefony

Motocykl Yamaha a šest mobilních telefonů ve středu převzali policisté. Dary, které policii předal starosta Prahy 10 Vladimír Novák a místostarosta Radek Lojda, poslouží k výkonu služby řadových policistů.

Publikováno: 15.02.2017
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Bezpečnost1436
Radnice podpořila policii, pořídila motorku a mobilní telefony

„Zlepšení podmínek pro zajištění bezpečnosti obyvatel dlouhodobě patří mezi priority městské části,“ říká starosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD).

Poskytnutí darů by k tomuto zlepšení mohlo výrazně přispět. „Jak lépe zajistit bezpečnost, než skrze plně mobilní a vybavenou policii,“ říká místostarosta Prahy 10 Radek Lojda (TOP 09), do jehož kompetencí patří právě oblast bezpečnosti.

O koupi motorky požádali sami zástupci policie. Motocykl, který dosud užívala, je už zastaralý.

„V tomto ohledu tedy suplujeme stát a snažíme se policistům poskytnout takové vybavení, které ke své práci potřebují,“ vysvětluje Radek Lojda.

Místo zastaralého stroje, který má policie k dispozici nyní, budou moci řadoví policisté využívat nový motocykl Yamaha. Ten lépe odpovídá nárokům, které jsou na policii v současné době kladeny.

Kromě motorky, která bude využívaná hlavně při bezpečnostních opatřeních, jako jsou fotbalová utkání v Ďolíčku nebo Edenu, při hokejových zápasech nebo velkých kulturních akcích, darovala městská část policii také šest mobilních telefonů. Díky těm budou moci policisté využívat zabezpečené policejní aplikace, snáze identifikovat osoby nebo lépe dokumentovat trestné činy či přestupky.

„Motocykl, který jsme dosud využívali, byl jen zapůjčený a už dosluhuje. Ten, který jsme dostali od Prahy 10, bude náš první vlastní, díky němu bude výkon služby příjemnější a bezvadnější – motorkou se totiž snáz dostaneme tam, kam s autem nemůžeme,“ vysvětlila ředitelka OŘ P Praha IV Renáta Havlíková.

Praha 10 vydala na tyto věcné dary celkem 370 000 korun.