Aktuality z oblasti bezpečnosti

Praha 10 získala ocenění za rekonstrukci Vršovického zámečku

Prestižní ocenění - Cenu ministertsva pro místní rozvoj za veřejný prostor Rekosntrukce Vršovického zámečku v rámci soutěže Stavba roku 2014 převzal starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík ve čtvrtek za záchranu a rekonstrukci Vršovického zámečku. " Tato cena dle meho názoru je ohodnocení něklolikaletého úsilí a práce mnoha lidi z naší radnice, kteří velice dobře zvládli tento nelehký úkol a tuto vršovickou dominantu zachránili pro budoucí generace," uvedl bezprostředně po převzetí ceny starosta Prahy 10 BOhumil Zoufalík (Nez.pro Prahu 10).

Publikováno: 05.09.2014
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Vršovice, Zprávy tiskového mluvčího, Různé718
Praha 10 získala ocenění za rekonstrukci Vršovického zámečku

Ocenění získala Praha10 od Ministerstva pro místní rozvoj a Asociace pro urbanismus a územní plánování. Vršovický zámeček je budouvou bývalé manufaktury na výrobu hedvábí, později sloužil i jako budova radnice. Dlouhá léta chátral a náročnou rekonstrukcí prošel v tomto volebním období. Nyní slouží ako sociální zařízení pro seniory s kapacitou 75 lůžek. Součástí zámečku je však i reprezentativní obřadní síň či altánek pro venkovní svatební obřady.