Aktuality z oblasti bezpečnosti

Na Praze 10 proběhne cvičení útoku na vodohospodářskou infrastrukturu

Ve středu 1. listopadu proběhne na území městských částí Praha 2, Praha 3 a částečně Praha 10 rozsáhlé cvičení, které má simulovat potenciální teroristický útok na vodohospodářskou infrastrukturu. Cílem cvičení je prověřit postupy a koordinaci všech složek pro případ mimořádné události.

Publikováno: 31.10.2023
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Bezpečnost4953

Cvičení bude probíhat během dne od 9:00 do zhruba 17:00 hodin. Do cvičení budou společně s dalšími subjekty zapojeny složky integrovaného záchranného systému, městská policie, Armáda České republiky a Český červený kříž.

V průběhu cvičení bude docházet ke zvýšenému výskytu vozidel, prostředků a osob účastníků cvičení. Během cvičení nebude omezena ani nijak ohrožena dodávka pitné vody.

V rámci cvičení však budou ve vybraných ulicích umístěny autocisterny s pitnou vodou. Konkrétně v lokalitě ohraničené ulicemi Jugoslávská, náměstí Míru, Korunní, U Vodárny, Slovenská, Máchova, Rybalkova, Havlíčkovy sady, Perucká, Jana Masaryka a Londýnská.

Děkujeme všem obyvatelům Desítky za pochopení a shovívavost v případě drobných dopravních omezení.