Aktuality z oblasti bezpečnosti

Městští strážníci v Praze 10 zadrželi pachatele při pokusu o znás

Včera ve večerních hodinách se snažil muž v ulici v Korytech znásilnit mladou ženu. Ta se sice bránila, ale pomohli ji až městští strážníci, kteří si při průjezdu autem všimli, jak muž na ní sedí a snaží se z ní strhat oblečení. Útočník se okamžitě dal na útěk, ale strážníkům neunikl. „Je to otřesný případ. Potěšující je, že městská policie byla v tu chvíli na správném místě a pachatele včas dopadla," okomentoval starosta městské části Praha 10 Milan Richter, ktereho o případu dnes ráno policie informovala.

Publikováno: 20.02.2013
Kategorie: Bezpečnost30
Městští strážníci v Praze 10 zadrželi pachatele při pokusu o znás

Muž si ženu vyhlédl krátce po 19 hodině a sledoval ji od Šeberovské ulice. Následně ji v Průhonické ulici napadl a snažil se ji odvléci stranou k nedalekému plotu. I když se žena bránila a volala o pomoc, dokázal ji srazit na zem a zasedl ji obličej, aby nemohla křičet. Následně se ji snažil svléknout. V tu chvíli kolem projíždělo auto městské policie a strážníci bleskově zasáhli. Jeden z nich pak pachatele pronásledovat až ho nakonec dopadl a následně předán Policii ČR. Pro napadenou ženu byla přivolána sanitka.