Aktuality z oblasti bezpečnosti

Hamerský rybník má novou cyklostezku

Novou stezku pro chodce, bruslaře i cyklisty otevřela Praha 10 u Hamerského rybníka v Záběhlicích. Promenáda spojuje Vršovice a zelené Trojmezí. Pod Jižní spojkou u ulice Na Botiči vyrostl přes Botič nový můstek. „Za vznik tohoto pěšího a cyklistického propojení Vršovic, Slatin, Hamerského rybníka a Trojmezí jsme bojovali několik let,“ připomněla místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ).

Publikováno: 09.10.2014
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Cyklodoprava, Veřejné prostory, Záběhlice, Různé781
Hamerský rybník má novou cyklostezku

Tříkilometrová trasa nabízí bezpečnou cestu od Edenu ve Vršovicích přes Slatiny a okolo sportovního areálu Hamr k Záběhlickému zámku. „Kde to jde, tam se nová pěší a cyklistická stezka vyhýbá automobilové dopravě,“ doplnil starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.pro Prahu 10).

Na projekt stezky naváže v příštím roce rekonstrukce prostoru před kostelem Narození Panny Marie, který stojí na břehu rybníka. „Po ulicích Moskevská a Francouzská je toto další místo, které přebudujeme podle současných představ o příjemném prostoru pro život a v souladu s přáním místních obyvatel,“ dodala místostarostka.