Aktuality z městské části

Desatero pro prodloužení parkovacího oprávnění

Tisícům občanů Prahy 10, kteří si vloni zřídili parkovací oprávnění, bude zanedlouho (zóny v první podoblasti byly zavedené 24. srpna) končit jeho roční platnost. Ti řidiči, kteří při zřízení parkovacího oprávnění uvedli mailovou adresu, jsou na blížící se termín individuálně upozorněni. Zároveň přinášíme desatero informací, rad a tipů, jak si „parkovačku“ prodloužit. 

Publikováno: 27.07.2021
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Parkování3468
  • Doporučujeme podat žádost o prodloužení prostřednictvím Osobních stránek uživatele (OSU). Postup podání žádosti najdete v manuálu k OSU (www.parkujvklidu.cz). V případě, že OSU ještě nemáte zřízeny, můžete tak učinit v klientské zóně (www.osu.zpspraha.cz). Registraci je možné provést i na telefonní lince +420 388 901 185 (pouze pro registraci, ve všední dny 9:00 – 15:00) nebo +420 267 093 800 (naše výdejna, úřední hodiny).
  • Pokud nemáte možnost elektronického vyřízení, můžete využít naši výdejnu v prvním patře Úřadu MČ Praha 10 (úřední hodiny).
  • Jestliže jste rezident (bydlíte na území MČ Praha 10 a auto máte registrované na své rodné číslo), nemusíte při vyřizování přes OSU nic dokládat. 
  • Jestliže jste rezident (bydlíte na území MČ Prahy 10 a auto máte na IČO – OSVČ ), dáváte do přílohy žádosti přes OSU nebo přinesete na výdejnu velký technický průkaz.
  • Jestliže jste rezident (bydlíte na území MČ Prahy 10 a auto máte na leasing nebo úvěr), přikládáte osvědčení o registraci vozidla – malý technický průkaz a leasingovou nebo úvěrovou smlouvu, nebo u operativního leasingu dokument od leasingové společnosti: Oprávnění k užívání vozidla či Zplnomocnění k užívání vozidla.
  • Jestliže máte parkovací oprávnění na služební vůz, podáváte formulář „Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti“ (vždy aktuální k datu podané žádosti, případně další dokumenty dle metodiky pro výdej parkovacích oprávnění
  • Na výdejně přikládáte ke každé žádosti veškeré dokumenty opravňující nárok na parkovací oprávnění (zejména doklad totožnosti a technický průkaz).
  • Bližší podrobnosti pro jednotlivé případy najdete na webových stránkách Parkuj v klidu (www.parkujvklidu.cz), která má na čísle +420 257 015 257 rovněž zákaznickou linku s provozní dobou ve všední dny 9:00 – 11:00 a 12:00 – 15:00.   
  • Pozor, každá platba musí být svůj variabilní symbol (VS), nemůžete ji tedy nyní provádět na VS již uhrazený v minulém roce.
  • Pokud je vám přes OSU žádost zamítnutá, máte vždy důvod napsaný v zamítnutí žádosti. Nejčastěji se tak děje proto, že nedošlo ke shodě žadatele s vlastníkem vozidla v CRV – centrálním registru vozidel.  V těchto případech znovu odešlete zamítnutou žádost a odstraňte nedostatky v ní přiložením příslušných dokladů dle jednotlivých konkrétních případů.

 

Pro dotazy na váš konkrétní případ se můžete obrátit na naše kolegy na e-mail zony@praha10.cz  nebo na telefonní číslo +420 267 093 800.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10