Kalendář akcí

«květen 2024»
poútstčtsone
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Filter:

Filter by Categories

 

Den dobrovolnictví a volného času v Praze 10

Den dobrovolnictví a volného času v Praze 10

Rádi byste zjistili, které dobrovolnické a volnočasové organizace fungují v Praze 10 a dozvěděli se více o jejich činnosti? Chtěli byste začít s dobrovolnictvím a nevíte, pro kterou organizaci se rozhodnout? Nebo si chcete jen užít den plný zábavy a nejrůznějších aktivit? Právě pro vás je tady Den dobrovolnictví a volného času.

pátek 24. května 2024/Autor: Michal Ezechel/Počet zobrazení (173)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: Nehodnoceno
Tagy:
V Parku Ruth Bondyové se otevřel pilotní provoz unikátní preventivní osvětové stezky

V Parku Ruth Bondyové se otevřel pilotní provoz unikátní preventivní osvětové stezky

Historicky první Dny zdraví na desítce pod záštitou místostarosty a radního pro zdravotnictví, rodinné a sociální záležitosti Davida Kašpara vyvrcholily o víkendu 18. května otevřením zkušební verze unikátního projektu s názvem 6 minut pro zdraví v Parku Ruth Bondyové. Osvětový a preventivní projekt, za kterým stojí ústecká kardioložka MUDr. Iveta Petrová umožňuje, aby si kdokoli a zdarma mohl ve veřejném prostoru otestovat svou tělesnou zdatnost a zároveň tím také udělal něco pro své zdraví. V nejbližších měsících čeká městský park rekonstrukce, v plné verzi tak bude stezka fungovat na jaře roku 2025.

čtvrtek 23. května 2024/Autor: Michal Ezechel/Počet zobrazení (287)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: Nehodnoceno
Tagy:
Cyklická deratizace na Desítce

Cyklická deratizace na Desítce

Hlavní město Praha bude i v letošním roce zajišťovat cyklickou deratizaci na plochách, které vlastní a přímo spravuje, a dále v kanalizační síti. Deratizace je prováděna na základě smluvního vztahu s příslušnými odbornými firmami a s výhradním použití přípravků registrovaných v České republice. Současně je postupováno dle Metodického pokynu Státního zdravotního ústavu pro provádění speciální ochranné deratizace.

středa 22. května 2024/Autor: Michal Ezechel/Počet zobrazení (223)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: Nehodnoceno
Tagy:
Běh pro Paraple v Malešickém parku je tu i letos

Běh pro Paraple v Malešickém parku je tu i letos

V sobotu 25. května 2024 se již po čtyřiadvacáté uskuteční sportovně-společenská akce Běh pro Paraple. V letošním roce navíc s nádechem oslav 30. výročí organizace. Tradiční akce opět nabídne v pražském Malešickém parku bohatý program pro celou rodinu, včetně závodů na stometrové trati. Výtěžek ze vstupného podpoří činnost Centra Paraple a lidi, kteří se po poranění míchy ocitli na vozíku.

úterý 21. května 2024/Autor: Michal Ezechel/Počet zobrazení (218)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: Nehodnoceno
Tagy:
Přijďte na veletrh sociálních a návazných služeb

Přijďte na veletrh sociálních a návazných služeb

Dne 29. května 2024 se koná již dvanáctý ročník veletrhu sociálních a návazných služeb. V letošním roce se podařilo zajistit pro veletrh místo u metra Strašnická. Na veletrhu již tradičně představí své služby 42 organizací.

úterý 21. května 2024/Autor: Michal Ezechel/Počet zobrazení (195)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: Nehodnoceno
Tagy:
Ošetření stromů v ulici Benešovská a U Zdravotního ústavu

Ošetření stromů v ulici Benešovská a U Zdravotního ústavu

V týdnu od 27. května 2024 bude probíhat arboristické ošetření stromů v ulici Benešovská, v úseku Ruská – Vlašimská a v části ulice U Zdravotního ústavu. Javory, které tvoří převážnou část stromořadí, bohužel velmi špatně snášejí městské prostředí a ve velké míře chřadnou. Budou provedeny bezpečnostní a zdravotní řezy, také obvodové redukce, kterými se budeme snažit stromům prodloužit životnost.

úterý 21. května 2024/Autor: Michal Ezechel/Počet zobrazení (131)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: Nehodnoceno
Tagy:
Opravy vodních prvků v parcích Desítky

Opravy vodních prvků v parcích Desítky

Začátkem května byly zahájeny práce vedoucí ke spuštění vodních prvků na Desítce. V průběhu tohoto měsíce byly prováděny opravy poškozených částí obložení kaskády v Malešickém parku a odstraňovány poškozené tlačné ventily u pítek a mlhovišť v parku Chrpová a v parku Rybalkova.

čtvrtek 16. května 2024/Autor: Michal Ezechel/Počet zobrazení (352)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: Nehodnoceno
Tagy:
Po Desítce s průvodcem

Po Desítce s průvodcem

Neváhejte a vydejte se na průzkum naší městské části. Objevujte Desítku hned několika způsoby! MČ Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat rozmanitost a zajímavosti Prahy 10 prostřednictvím čtyř různých způsobů.

čtvrtek 16. května 2024/Autor: Michal Ezechel/Počet zobrazení (974)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: Nehodnoceno
Tagy:
RSS