Domov se zvláštním režimem Zvonková se dočkal prestižního ocenění. Na začátku listopadu mu byla prodloužena certifikace kvality "Vážka", kterou uděluje Česká alzheimerovská společnost. Domov ji získal už v letech 2014, 2016 a 2018 a po vynucené přestávce způsobené covidovou pandemií o ni nyní opět požádal.
Domov se zvláštním režimem Zvonková provozuje Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10 (CSOP), příspěvková organizace MČ Praha 10. Jeho klienty jsou lidé, kteří mají sníženou soběstačnost důsledkem Alzheimerovy choroby a dalších duševních onemocnění. K dispozici mají 22 lůžek a nonstop péči s podporou a pomocí při různorodých aktivitách.
„Podmínkou znovuzískání certifikace od České alzheimerovské společnosti je hloubkový audit, který ve Zvonkové úspěšně proběhl 2. listopadu. Šetření provádějí zkušené auditorky a hodnotí celou řadu kritérií určujících kvalitní péči. Skvělý výsledek 94,7 % bodového skóre svědčí o výjimečné práci, kterou všechny kolegyně a všichni kolegové v domově odvádějí,“ říká Michal Kočí (Piráti), radní desáté městské části pro sociální oblast a zdravotnictví.
„Kromě samotného získání certifikátu mě velmi potěšilo i slovní hodnocení auditorek. Ty zdůraznily, že kvalita naší péče se ani po takto dlouhé době nesnížila, což se v mnoha ostatních zařízeních děje, a to až o desítky procent. Ocenily naši vzájemnou i proklientskou komunikaci, profesní kvality našeho personálu a také celkovou atmosféru, která ze zařízení dělá soudržnou rodinu,“ upřesňuje Eva Lexová, pověřená řízením CSOP. „Ráda bych za sebe připojila velkou gratulaci a velké díky všem pracovníkům Domova Zvonková, kteří se podíleli na obhajobě ´Vážky´,“ doplňuje Eva Lexová.
CSOP ve Zvonkové kromě Domova se zvláštním režimem provozuje ještě domov pro seniory a odlehčovací služby. Zdejší Klub seniorů pak pořádá akce jak pro klienty domovů, tak pro veřejnost.
O CSOP:
Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10 (CSOP) je příspěvkovou organizaci zřizovanou MČ Praha 10. Má přibližně 200 klientů pobytových a 1 500 uživatelů terénních služeb. Provozuje Domov pro seniory U Vršovického nádraží, Domov Vršovický zámeček a Domov Zvonková.
O ČALS:
Česká alzheimerovská společnost (ČALS) vznikla v roce 1997 jako občanské sdružení. U jejího zrodu stáli profesionálové z řad gerontologů, lékařů a sociálních pracovníků, stejně jako rodinní pečující. V roce 2014 se podařilo formálně dokončit transformaci ČALS na obecně prospěšnou společnost. Cílem ČALS nadále je pomáhat lidem s demencí a těm, kteří o ně pečují. ČALS je členem Alzheimer Europe a Alzheimer's Disease International.