Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

ZŠ Karla Čapka zvítězila v regionu Praha v soutěži Nejlepší česká škola

Vzdělávací portál UČENÍ ONLINE a Česká televize společně připravily nový internetově-televizní pořad Nejlepší česká škola.

19 září, 2011 - Školství

 Vzdělávací portál UČENÍ ONLINE a Česká televize společně připravily nový internetově-televizní pořad Nejlepší česká škola. Záštitu nad tímto projektem převzaly MŠMT a Ministerstvo kultury. Jeho cílem je pozvat veřejnost do „české školy“, ukázat originální příklady výuky, metod a výsledků žáků. Pořad kombinuje hned několik obsahových témat dohromady – atmosféru ve škole, tzn. jak škola působí jako celek, know how školy – ukázky unikátních metod a výsledků žáků. Během jarních prázdnin školního roku 2010/2011proběhly prezentace zaregistrovaných škol a hodnotící komise vybrala 120 škol z celé republiky, ve kterých proběhlo televizní natáčení výuky a života školy vůbec.
Ve čtvrtek 8.9.2011 odvysílala Česká televize 1. díl, kde se ZŠ Karla Čapka představila hodinou fyziky v terénu, výrobou Čapkovy Dášenky v nadživotní velikosti a společným setkáním žáků a jejich rodičů při četbě Čapkových pohádek. Na odvysílaný díl navázala živá beseda se zúčastněnými školami v Českém rozhlasu 2 v rámci pořadu Domino.
Od čtvrtka 8.9.2011 do 15.9.2011 probíhalo hlasování. ZŠ Karla Čapka zvítězila jak u odborné poroty, tak u diváků i posluchačů rádia.
V pondělí 19.9.2011 Robert Neubert (zakladatel portálu UČENÍ ONLINE) slavnostně předal za přítomnosti zástupců tisku škole diplom za vítězství v pražském regionu.

| mail