Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

ZŠ Eden a Zlatý Ámos

 Na žákovské radě jsme se dozvěděli o anketě „Zlatý Ámos“. Napadlo mě přihlásit paní učitelku, která nás učila v 1. a 2. třídě.

28 února, 2011 - Školství

Na žákovské radě jsme se dozvěděli o anketě „Zlatý Ámos“. Napadlo mě přihlásit paní učitelku, která nás učila v 1. a 2. třídě. Máme hodně zážitků z vyučování i ze škol v přírodě. Pomocí internetu jsem vyplnila  přihlášku a doložili jsme 100 podpisů. 24. ledna se konalo v Poslanecké sněmovně regionální kolo. Naši bývalou třídu zastupovali Sára Paulíková, Nikola Schöblová a David Ludvíček.
Když jsme přijeli tramvají na Malostranské náměstí, bylo to již kousek do Sněmovní ulice. První nás uchvátily krásné dveře, které byly pozlacené. Když jsme vešli dovnitř, tak to tam bylo přísně hlídané a procházeli jsme rentgenem jako na letišti. Potom jsme jeli výtahem do 2. poschodí a vešli do velikého nádherného sálu. Tam nás uvítal ředitel ankety „ Zlatý Ámos“ a členové poroty. Radili nám, že nemáme brát dnešní den jako velkou soutěž, ale máme si užít pěkné zážitky. Prvního kola se zúčastnilo 13 školních kolektivů. Vždy učitel nebo učitelka a tři žáci.  Naše skupina byla nejmladší. Představili jsme se ostatním a pak se losovalo pořadí. My jsem šli na řadu jako třetí. V modrém salónku jsme během 5 minut scénkou představili paní učitelku a přesvědčovali porotu o tom, že paní učitelka „ Šumberka“ je ta pravá…  Hráli jsme, jak dědeček s babičkou vzpomínají na školní roky v 1. a 2. třídě ZŠ Eden. Na závěr jsme zazpívali školní hymnu. Povídali jsme si s porotou. Mohli jsme si prohlédnout další salónky s krásnými lustry a nábytkem jako na zámku. Hráli jsme si na to, jak měníme zákony podle svého. Pak jsme čekali, občerstvovali se a všude se fotili. Na závěr jsme se dozvěděli, že do semifinále postupují 3 paní učitelky. Naši školu nejmenovali, byli jsme zklamaní, ale věříme, že ještě postoupíme na divokou kartu. Sára Paulíková, 4. A,  
                                             

| mail