Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Velká výprava vodou Vltavy

    Tvrdíte jako jiní, že něco zajímavého a napínavého na lodi se dá zažít pouze na moři nebo s piráty v zádech?

27 června, 2012 - Školství

    Tvrdíte jako jiní, že něco zajímavého a napínavého na lodi se dá zažít pouze na moři nebo s piráty v zádech? Kdepak! V pondělí 18. června 2012 si 158 dětí ZŠ Eden pomalovalo trička a vyrobilo papírové čepice, načež se všichni stali kadety na lodi Europé.
   Vydali jsme na Velkou výpravu vodou Vltavy. Po dobu osmihodinové plavby z Prahy do Štěchovic a zpět  Marta Tauchmanová a Jakub Zeman natáčeli film o řece Vltavě, ostatní v týmech soutěžili o vltavský poklad.
   Děti šifrovaly zprávu napsánu Morseovou abecedou o řece Vltavě, odpovídaly na otázky ve vltavském kvízu, v křížovce vyluštily názvy pražských mostů. Skládáním puzzle vytvářely věty o slavných mořeplavcích, třídily vodní živočichy, podle slovního popisu hledaly cestu k novému ostrovu. Poznávaly ve spojovačce různé druhy plavidel, do obrázku vpisovaly jednotlivé části lodi, z papíru skládaly lodičky a parníky, musely si zapamatovat co nejvíce předmětů spojených s lodí. Veškeré „vodní úkoly“ byly omezeny časem, ale musím uznat, že se kadetům dařilo výborně. Nejlepší z nejlepších skutečně ve starodávné truhle objevili poklad - pravé vltavíny.
   Den uplynul jako voda, děti byly nadmíru spokojené a hlavní organizátoři Jitka a Luboš rovněž. Těšíme se na „vltavské“ DVD, které si již brzy odneseme domů. To si pak budou moci zasoutěžit také naši rodiče a my budeme vzpomínat na netradiční výlet lodí.


                                                                                                                             

| mail