Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Vánoční stromky ne do popelnic! Sváží se již od konce prosince

Obdobně jako v předchozích letech bude místní svozová firma v Praze 10 odvážet vánoční stromky volně odložené vedle nádob na směsný komunální odpad.

Tento svoz bude probíhat v době od 25. 12. 2012 do 28. 2. 2013. Stromky lze odkládat výhradně na určená stanoviště sběrných nádob směsného >> více

 

Obdobně jako v předchozích letech bude místní svozová firma v Praze 10 odvážet vánoční stromky volně odložené vedle nádob na směsný komunální odpad.

Tento svoz bude probíhat v době od 25. 12. 2012 do 28. 2. 2013. Stromky lze odkládat výhradně na určená stanoviště sběrných nádob směsného (tzn. domovního) odpadu (nikoli tříděného ani na jiná místa!). Tam, kde není stanoviště vyčleněné, lze stromek dát k  popelnicím připraveným k odvozu, a to ve dnech, kdy se nádoby vyvážejí. Velké stromky je potřeba zkrátit (seříznout, odřezat větve), aby je bylo možné bezproblémově naložit do  svozového vozidla. Do samotných nádob se stromky nevkládají kvůli snižování kapacity objemu nádoby pro ostatní odpad. Další možností, prakticky tou nejvhodnější, je předání stromku v některém ze sběrných dvorů hlavního města, např. v  ulicích Teplárenská, Perucká či Zakrytá. Pokud je to možné, zcela nejlepší je stromeček seštěpkovat a použít třeba na vlastní zahrádce. Radnice prosí občany, aby vánoční stromky odkládali skutečně pouze na vyhrazená místa a neodhazovali je volně na veřejných plochách, kde se stávají černou skládkou.

| mail