Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

V Praze 10 poklesly v 1.čtvrtletí krádeže aut i věcí z nich

Pozitivní trend poklesu krádeží aut a věcí z nich v Praze 10 pokračoval i v 1.čtvrtletí letošního roku. Vyplývá to z hodnotící zprávy o trestné činnosti na území pražského IV.policejního obvodu.

 

Pozitivní trend poklesu krádeží aut a věcí z nich v Praze 10 pokračoval i v 1.čtvrtletí letošního roku. Vyplývá to z hodnotící zprávy o trestné činnosti na území pražského IV.policejního obvodu, s níž dnes seznámil radní desáté městské části jeho ředitel Karel Adamec. „Stále se nicméně jedná o podstatný problém, protože celkem 621 těchto trestných činů tvoří 35,5 procent ze všech spáchaných,“ upozornil v této souvislosti Adamec.

 

Krádeže aut podle starosty Prahy 10 Vladislava Lipovského (ODS) poklesly v Praze 10 poprvé již vloni. „Vedle dobré policejní práce se na tomto pozitivním trendu podespalo i zapojení mobilního kamerového systému, který jsme zakoupili pro naši městskou policii. Ta díky němu nalezla již 25 zcizených vozidel,“ informoval starosta.


 
Za první kvartál bylo na území Prahy 10 spácháno celkem 1750 trestných činů, nejcitelnější pokles policisté zaznamenali vedle zmíněných krádeží aut (o 34 méně na 147) a věcí z nich (o 136 méně na 474) také u vykrádání bytů (meziročně pokles o 51 případů na 39 v 1.čtvrtletí). Vzrostl naopak počet vloupání do rodinných domů (o 7 více) a případy kapesních krádeží (nárůst o 59 případů na 127). „Na řešení kriminality se negativně podepisuje největší zatíženost trestných činů na jednoho policistu z celé ČR,“ doplnil policejní ředitel Karel Adamec.

 

Méně dopravních nehod v prvním čtvrtletí policisté připisují novému systému, kdy motoristé nemusí volat policii k malým nehodám. Dobrou zprávou nicméně je, že při žádné nehodě v Praze 10 nikdo nezahynul, čtyři lidé bylo zraněno těžce a 42 lehce.

 

| mail