Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

V Praze 10 poklesla kriminalita

Pokles zločinu zaznamenali v uplynulém roce policisté na území desáté městské části. Největší pokles přitom  u nejblosetivějšího problému této pražské čtvrti – krádežích automobilů a věcí z nich. 

 

Pokles zločinu zaznamenali v uplynulém roce policisté na území desáté městské části. Největší pokles přitom  u nejblosetivějšího problému této pražské čtvrti – krádežích automobilů a věcí z nich. Oproti 886 ukradeným vozidlům v roce 2007 jich vloni bylo zcizeno o 211 méně – celkem 675. Krádeže z aut pak poklesly o 318 případů na 2454. „Mezi důvody výrazného poklesu u tohoto druhu trestné činnosti patří i zvýšená spolupráce republikové s městskou policí, které poskytujeme maximální možnou podporu,“ zdůraznil v této souvislosti starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

 

Strážníci v této městské části totiž například od radnice dostali k využívání mobilní kamerový systém, který dentifikuje jedoucí i zaparkovaná vozidla a porovnává je s databází zcizených aut. „Strážníkům jsme pořídili i další kamery pro dokumentaci prostředků, horská kola a pro okrskáře i mobilní telefony, na které jim občané mohou stále volat své podněty,“ dodal starosta.

 

Na území Prahy 10, podle bezpečnostní zprávy Obvodního ředitelství Policie ČR Praha IV, poklesla meziročně kriminalita o 4 procenta na 7108 spáchaných trestných činů. Pokles policisté zaznamenali u násilné kriminality (vraždy, loupeže, ublížení na zdraví a vydírání) a některých druhů majetkové trestné činnosti (podvodů, krádeží aut a věcí z nich). Lehce poklesl též počet případů sprejerství a mravnostní kriminality.

 

Nárůst byl bohužel zaznamenán u kapesních krádeží (o 76 více případů – celkem 370) a u hospodářské kriminality (zpronevěry, podvody, úvěrové podvody či padělání peněz). „Bezpečnostní situace i nadále negativně ovlivňuje nejen nedostatek policistů, ale i jejich zatíženost, která je nejvyšší na policistu v celé ČR,“ zdůraznil závěrem  ředitel policejního obvodu IV Karel Adamec.

| mail