Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

V Praze 10 opět poklesly krádeže aut

Další pokles krádeží aut a věcí z nich na území Prahy 10 zaznamenali za uplnulý rok 2009 místní policisté. Oproti roku 2008 poklesl počet krádeží aut z 675 případů na 543 v uplynulém roce. Podobný trend byl zaznamenán u krádeží věcí z aut, kde počet těchto trestných činů poklesl o 125 případů na 2329.

 

Další pokles krádeží aut a věcí z nich na území Prahy 10 zaznamenali za uplnulý rok 2009 místní policisté. Oproti roku 2008 poklesl počet krádeží aut z 675 případů na 543 v uplynulém roce. Podobný trend byl zaznamenán u krádeží věcí z aut, kde počet těchto trestných činů poklesl o 125 případů na 2329.  „Mezi důvody výrazného poklesu u tohoto druhu trestné činnosti patří i zvýšená spolupráce republikové s městskou policí, které poskytujeme maximální možnou podporu,“ zdůraznil v této souvislosti starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

Městská policie v Praze 10 totiž od radnice dostala darem mobilní kamerový systém, který dentifikuje jedoucí i zaparkovaná vozidla a porovnává je s databází zcizených aut. „Strážníkům jsme pořídili i další kamery pro dokumentaci prostředků, horská kola a pro okrskáře i mobilní telefony, na které jim občané mohou stále volat své podněty,“ upřesnil starosta Lipovský.

 

Celkově nicméně bohužel počet trestných činů na území Prahy 10 vzrostl a to na celkových 7731 – o více než 623 více než předloni. Největší nárůst přitom zaznamenali policisté u kapesních krádeží – jejich počet se meziročně zvýšil o 167 případů na 537. Trestná činnost spjatá s auty nadále nicméně zůstává problematickou – na celkovém počtu případů se podílí 44 procenty.

 

„Na zvýšení kriminality se podepisují problémy s naplněností stavu policistů a také největší rozloha obvodu a zatíženost na jednoho policistu, která je největší v celé republice,“ vysvětlil ředitel policejního obvodu IV Karel Adamec. 


 

| mail