Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

UČITELÉ ZŠ EDEN KOUPILI KOZU

Pracovní porady na ZŠ Eden slouží k předávání informací, k diskuzím na různá témata a také k prezentaci nápadů.

30 prosince, 2010 - Školství

Pracovní porady na ZŠ Eden slouží k předávání informací, k diskuzím na různá témata a také k prezentaci nápadů. Jedním takovým nápadem na prosincové pracovní poradě bylo inspirovat se webovými stránkami společnosti Člověk v tísni www.skutecnydarek.cz, skutečným dárkem udělat radost  sobě a zároveň pomoci lidem v nejchudších zemích světa.
 V loňském školním roce byl na ZŠ Eden realizován celoroční celoškolní projekt Afrika a my. Nejen v našich žácích, ale i v učitelích zanechaly některé zjištěné informace prožitek a přesvědčení, že je nezbytné Africe správným způsobem pomáhat.
 Jedním ze způsobů té správné pomoci je zpřístupnit tamějším dětem vzdělání, protože vzdělání je cesta ke změně nepříznivých podmínek a přetváření „osudu“. Žáci ZŠ Eden již několik let v rámci projektu Adopce na dálku přispívají na vzdělávání dívky z Guiney.
 Správná pomoc znamená adresná pomoc, pomoc ve smyslu přísloví: „Lepší než darovat někomu rybu je naučit ho rybařit“. Jaký skutečný dárek učitelé Africe darovali?
 Živá a zdravá koza znamená pro chudou africkou rodinu čerstvé mléko a zdroj příjmů. Každý rok má kůzlata, takže z jedné darované kozy je za pár let stádo, které uživí celou rodinu. Učitelé ZŠ Eden uspořádali finanční sbírku a koupili kozu, resp. darovací certifikát. Nákupem tohoto darovacího certifikátu tak přispěli na program pomoci OBŽIVA v rámci sbírky Skutečná pomoc.

.

| mail