Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Třináct nových chodníků a 20 bezbariérových přechodů

Celkem 13 nových chodníků a 20 bezbariérových přechodů bude do letos v Praze 10 opraveno a vybudováno na základě připomínek od obyvatel této městské části.

 

Celkem 13 nových chodníků a 20 bezbariérových přechodů bude do letos v Praze 10 opraveno a vybudováno na základě připomínek od obyvatel této městské části. „Chodníky sice nepatří městské části, nicméně vzhledem ke špatném stavu některých z nich jsme se rozhodli formou daru přispět Technické správě komunikací hl.m.Prahy, aby zajistila jejich opravu,“ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

 

Radnice proto v průběhu roku vyzvala své občany, aby jí pomohli vybrat chodníky vhodné k rekonstrukci. Zároveň také úředníci spolu s maminkami a handicapovanými vybrali dvě desítky míst k úpravě na bezbariérové přechody. Nových chodníků se tak obyvatelé „desítky“ dočkají například v ulicích Voroněžská, Norská-Mexická, Solidarity, Olešská, Hradešínská či Slapská.

 

„Ostatní obdržené požadavky, které byly vyhodnoceny jako opodstatněné, byly předány TSK,“ doplnil starosta.. Tyto rozsáhlejší opravy budou podle něj provedeny v rámci běžné údržby, nebo jsou již dokončeny (U trati, V korytech úsek Bramboříková – K chaloupkám, Černokostelecká u zast. tram a ulice Ve stínu, Korunní – před vozovnou, Na spojce mezi Orelskou  a Obloukovou, Počernická).

 

| mail