Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Tradiční česká zabijačka na Kubáni v úterý 7.prosince

Farmářské tržiště Prahy 10 na Kubáni zahajuje svůj vánoční provoz pravou českou zabijačkou a zve všechny své příznivce na tuto domácí tradici. „Tato asi vůbec  první pražská zabijačka se koná u příležitosti otevření "vánočního tržiště" Kubáň v úterý 7. prosince od 11:00 hodin,“ pozval na akci zájemce starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).

 

25 listopadu, 2010 - Zprávy tiskového mluvčího

Farmářské tržiště Prahy 10 na Kubáni zahajuje svůj vánoční provoz pravou českou zabijačkou a zve všechny své příznivce na tuto domácí tradici. „Tato vůbec první veřejná zabijačka v Praze 10 se koná u příležitosti otevření "vánočního tržiště" Kubáň v úterý 7. prosince od 11:00 hodin,“ pozval na akci zájemce starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).

 

Ačkoliv je zabijačka převážně venkovská záležitost, chtějí atmosféru této letité tradice organizátoři alespoň částečně přinést i na městská tržiště. Zastánci práv zvířat mohou zůstat podle starosty klidní, protože pobíhat čuníka nikdo na tržišti neuvidí. Potěšeni budou ale gurmáni, protože výsledné pochoutky budou tradiční a poctivé.Všichni se mohou těšit na domácí jitrničky, kroupová i žemlová jelítka, tlačenku světlou i tmavou, prejty, sulc a konečně i na teplou kuchyni – na opravdový zabijačkový guláš, ovarové kolínko a kroupovou černou polévku. Křenu, hořčice, vejmrdy a dobrého chleba nepočítaně.

 

Pro zpestření a pro pravé labužníky budou řezníci na grilu opékat jitrničky, jelítka a klobásy. Nebude chybět ani kvalitní domácí pálenka. Pro připomenutí uvádíme, že vánoční trhy na Kubáni budou probíhat každý den od 7. do 23. prosince 2010 s otevírací dobou 10:00 – 19:00 hodin.

| mail