Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Tradiční česká zabijačka na Kubáni v úterý 7. prosince

25. listopadu 2010 (aktualizováno) - Farmářské tržiště Kubáň zahajuje svůj vánoční provoz pravou českou zabijačkou a zve všechny své příznivce na tuto domácí tradici. „Tato asi vůbec první veřejná zabijačka v Praze 10 se koná u příležitosti otevření "vánočního tržiště" Kubáň v úterý 7. prosince 2010 od 11:00 hodin,“ pozval na akci zájemce starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS). >> více

 

Tradiční česká zabijačka na Kubáni v úterý 7. prosince
24 listopadu, 2010 - Územní rozvoj, Společně
24. listopadu 2010 (aktualizováno) - Farmářské tržiště Kubáň zahajuje svůj vánoční provoz pravou českou zabijačkou a zve všechny své příznivce na tuto domácí tradici. „Tato asi vůbec první veřejná zabijačka v Praze 10 se koná u příležitosti otevření "vánočního tržiště" Kubáň v úterý 7. prosince 2010 od 11:00 hodin,“ pozval na akci zájemce starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS). 
 
Ačkoliv je zabijačka vesnická záležitost, chtějí atmosféru této letité tradice organizátoři alespoň částečně přinést i na městská tržiště. Zastánce práv zvířat mohou zůstat podle starosty klidní, protože pobíhat čuníka nikdo na tržišti neuvidí. Potěšeni budou ale gurmáni, protože výsledné pochoutky budou tradiční a poctivé.
 
Všichni se mohou těšit na domácí jitrničky, kroupová i žemlová jelítka, tlačenku světlou i tmavou, prejty, sulc a konečně i na teplou kuchyni – na opravdový zabijačkový guláš, ovarové kolínko a kroupovou černou polévku. Křenu, hořčice, vejmrdy a dobrého chleba nepočítaně.
 
Pro zpestření a pro pravé labužníky budou řezníci na grilu opékat jitrničky, jelítka a klobásy. Nebude chybět ani kvalitní domácí pálenka. 
 
Pro připomenutí uvádíme, že vánoční trhy na Kubáni budou probíhat každý den od 7. do 23. prosince 2010 s otevírací dobou 10:00 – 19:00 hodin.
| mail
Galerie   Tradiční česká zabijačka na Kubáni v úterý 7. prosince
  • Tradiční česká zabijačka na Kubáni v úterý 7. prosince