Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Studentský dům Záběhlická bude zprovozněn v druhé půlce září

V druhé polovině září bude zprovozněn studentský dům určený především pro mládež z dětských domovů, která bude v Praze 10 studovat Vysokou školu finanční a správní. „Tento ojedinělý projekt je zamýšlen jako pomoc dětem, které odcházejí z dětského domova, nebo prošly náhradní rodinnou péčí a umožnit jim vysokoškolské studium,“ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

V druhé polovině září bude zprovozněn studentský dům určený především pro mládež z dětských domovů, která bude v Praze 10 studovat Vysokou školu finanční a správní. „Tento ojedinělý projekt je zamýšlen jako pomoc dětem, které odcházejí z dětského domova, nebo  prošly náhradní rodinnou péčí a umožnit jim vysokoškolské studium,“ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

„Studenti zařazení do projektu budou mít z prostředků Prahy 10 hrazeno školné, náklady spojené se studiem i veškeré náklady spojené s ubytováním. Na Vysoké škole finanční a správní budou mít možnost požádat při splnění podmínek o prospěchové a sociální stipendium,“ upřesnil starosta.

 

Pro účely jejich ubytování zrekonstruovala Praha 10 budovu v Záběhlické ulici. Bydlení studentů je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích, čtyři studenti tak budou mít k dispozici byt 2 + kuchyňský kout s příslušenstvím. Jeden z pokojů má bezbariérovou úpravu. Pro studenty bude rovněž k dispozici studovna s knihovnou a klubovna.  „V budově bude mít své zázemí i odborný personál, který bude studenty podporovat při studiu i při řešení každodenních problémů,“ dodal starosta s tím, že studenti pro akademický rok 2008/09 jsou již přijati.

Slavnostní otevření Studentského domu je plánováno na 22.9.2008 od 13:00 hodin.

 

| mail