Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Studentský dům pro děti z dětských domovů otevřen v Praze 10

Provoz studentského domu pro děti z dětských domovů studujících na vysoké škole byl dnes slavnostně zahájen v Praze 10. Projekt umožňující těmto dětem vysokoškolské studium zrealizovala radnice desáté městské části ve spolupráci s Vysokou školou finanční a správní.

 

Provoz studentského domu pro děti z dětských domovů studujících na vysoké škole byl dnes slavnostně zahájen v Praze 10. Projekt umožňující těmto dětem vysokoškolské studium zrealizovala radnice desáté městské části ve spolupráci s Vysokou školou finanční a správní. „Studenti zařazení do tohoto projektu budou mít z radničních peněz hrazeno školné, náklady spojené se studiem i veškeré náklady spojené s ubytováním. Na vysoké škole budou mít možnost požádat při splnění podmínek o prospěchové a sociální stipendium,“ uvedl dnes starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

 

Do projektu, který je vedle dětí odcházejících z dětských domovů určen i pro děti z náhradní rodinné péče, se mohli přihlásit zájemci z celé republiky – Praha 10 totiž potencionální studenty oslovila přes dětské domovy plošně. „Svým způsobem suplujeme nedostatečnou roli státu v podpoře této rizikové skupiny,“ podotkl místostarosta Bohumil Zoufalík s tím, že podle výzkumů má problém začlenit se do normálního života více než 50 procent těchto dětí. Rekonstrukce budovy Prahu 10 přišla na 22 miliónů korun. Pro letošní, úvodní rok, bude vysokou školu studovat a v domě přebývat celkem šest dětí. V dalších letech by se celková kapacita měla dostat až ke třiceti studentům.

 

Pro účely ubytování nových vysokoškoláků zrekonstruovala Praha 10 budovu v Záběhlické ulici. Bydlení studentů je zde zajištěno ve dvoulůžkových pokojích, čtyři studenti tak budou mít k dispozici byt 2 + kuchyňský kout s příslušenstvím. Jeden z pokojů má bezbariérovou úpravu. Pro studenty je rovněž k dispozici studovna s knihovnou a klubovna.  „V budově bude mít své zázemí i odborný personál, který bude studenty podporovat při studiu i při řešení každodenních problémů,“ dodal starosta Lipovský.

 

 Zrekonstruovaná budova studentského domu v Záběhlické ulici. Starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (vpravo) s místostarostou Emilem Dejmkem po slavnostním přestřižení pásky.

| mail